Mitä mieltä olette

liiiikenne

raitiovaunuista Helsingissä , minun mielestä ovat liikenteen tukkeena ja hidasteena aina, vievät tilaa paljon mihin saisi auto kaistoja enemmän, kaikki ratikat pitää poistaa Helsingistä, ihmettelen kuinka Tampere päätti ottaa nämä hidasteet käyttöön.

4

226

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • paremmatprovottattis

      Voi että, joko taas ?? Moneskohan kerta kun pilttiä pännii:))))

    • HoppaLinda

      Turkukin aikansa fundeerattuaan tulee taas ottamaan nuo hidasteet käyttöön. Silloin, kun niitä vielä Turussa oli, käytin vain raitiovaunuja ja samoin myöhemmin Hikissä. Pääkaupunkiseudun juntit kaipaa autokaistoja lisää, vaikka niitä tarvitaan yhä enemmän pyöräilykaistoiksi.

    • Hienoa, että Transtech Suomesta sai valmistettavakseen Helsingin uusimmat Arctic -sporat. Hiljaisia, valoisia, tilavia, nopeita. Sporat kulkee vauhdikkaasti omilla kaistoillaan, mutta autot joskus ovat esteenä. Kas kun on NIIN vaikeaa pysäköidä kiskojen ulkopuolelle.

    • Raiti

      Minusta kaupungissa tulee olla autoja, busseja, raitiovaunuja, pyöriä , metro ja junia. Mitä monipuolisempaa sen parempi. Kaikki sulassa sovussa. Raitiovaunut ovat paras tapa liikkua keskustassa. Voisivat kulkea laajemmallakin aluella ja ovat ympäristöystävällisiä. Sitä en vain ymmärrä miksi ei ole halpaa raitiovaunulippua tai on juuri nyt mutta se poistuu ensi keväänä surkean lippu-uudistuksen seurauksena.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas uusi PS:n rasismiKOHU!

      Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      460
      943
    2. 57
      608
    3. Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!

      Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o
      Ikävä
      160
      583
    4. Pitääkö minun pyytää

      Itse itseni sinun luo tällä viikolla vai tajuatko itse pyytää ??
      Ikävä
      51
      555
    5. Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.

      Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä
      Maailman menoa
      166
      548
    6. Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo

      Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.
      Maailman menoa
      232
      524
    7. Katotaan miten jaksat tätä

      Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.
      Ikävä
      72
      477
    8. Tiedätkö mitä mies

      Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut
      Ikävä
      20
      456
    9. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      93
      451
    10. Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!

      Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht
      Maailman menoa
      187
      430
    Aihe