Maailman uusi alku

Profeetta_

Maailma on hukkumassa ahneuteen, moraalittomuuteen, vihaan, valheisiin, korruptioon, sotimiseen, välinpitämättömyyteen, eriarvoistamiseen, hedonismiin ja moneen muuhun saatanalliseen houkutukseen.

Itse pitäisin sitä ansaittuna, että ihmiskunta saisi kovan opetuksen lähes sukupuuton, dystopian, kaaoksen ja turvattomuuden myötä. Mikä sen parempi, jos kaikki kehitys, teknologia, raha yms. tuhoutuisi kerralla. Saattaisi nöyryys ja epäitsekkyys nousta arvostetuiksi arvoiksi. Luoja voisi osoittaa johtajuuttaan ja kaikkivoipaisuuttaan järjestämällä vaikka sopivan kokoisen kivenmurikan risteävälle radalle Maan kanssa. Nyt.

12

209

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • demonicschools
    • lopetajeesustelu

      Tämä on sitä jeesustelun tulosta.

      • lintsasitko.paljon

        Aloituksessa ei ollut mitään hurskastelua, eikä tekopyhyyttä. Opiskele termit, ennen kuin käytät niitä väärässä paikassa. Ihmiskunnan tuhoutumisen pitäminen hyvänä ratkaisuna on kaikkea muuta kuin jeesustelua.


      • jeesustelunsyöpä
        lintsasitko.paljon kirjoitti:

        Aloituksessa ei ollut mitään hurskastelua, eikä tekopyhyyttä. Opiskele termit, ennen kuin käytät niitä väärässä paikassa. Ihmiskunnan tuhoutumisen pitäminen hyvänä ratkaisuna on kaikkea muuta kuin jeesustelua.

        Jeesustelu on kaiken saastan anteeksiantoa.
        Evoluutiossa saastan tukeminen lisää saastan määrää.


      • Ihmisen ahneudella ole rajoja,vain vahingoitta kanssa ihmisä,pahuutta .


    • Jeesusteluako

      Uskovaisten harrastuksia koko litania ?

      • lintsasitko.paljon

        Ateisti ei siis voi haaveilla ihmiskunnan poistumisesta tältä planeetalta?


      • jeesustelijat.jää
        lintsasitko.paljon kirjoitti:

        Ateisti ei siis voi haaveilla ihmiskunnan poistumisesta tältä planeetalta?

        Ateisti kehittyy ja poistuu tältä planeetalta ensimmäisenä.


      • Näinseon
        jeesustelijat.jää kirjoitti:

        Ateisti kehittyy ja poistuu tältä planeetalta ensimmäisenä.

        Niin,mutta arvaako mihin ja miksi!! Se on sinne,minne se herrannekin, = saatana!


      • harrastuksilla ei pitkälle pääse,uskovilla on täysi elämä Jeesuksen seurassa jo täällä armon ajassa ja jatkuu toisen tulemisen jälkeen häissä taivaan kodissa.
        Jonne ei nään ole asiaa kauhistustentekijöillä,ei ahneilla millään jota syntiä rakstavat.


    • Kyllä te uskovaiset olette oikeasti pelottavia. Allahia huutaen vaan maailmanloppua toitotatte... Ei hyvää päivää.

    • j.oo

      uskovaiset on ilkeitä. muitten pitää joutua tulimereen ja ite menevät paratiisiin. veikko ennala sanoi että taivas on tanskanmaan kokoinen eikä sinne pääse kuin lapset ja vähämieliset. niin että toivoa on!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      150
      2029
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      327
      1250
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      85
      1064
    4. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      918
    5. 110
      917
    6. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      849
    7. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      53
      844
    8. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      21
      775
    9. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      58
      759
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      711
    Aihe