Kyllähän se varmasti on toisesta maailmankaikkeudesta. Pastori enqvisti esitti juustoteorian ja kai sen on oltava totta.
Tai se on mainos enkä tiedä sitä. Toisaalta jos se kirjoitetaan johonkin tiedelehteen niin se ei olekaan mainos. Ehkä elämä on laiffii, emme kuitenkaan voi olla siitä varmoja, mutta voimme aina luottaa Mattiin.
Mistä se lidlin juusto on kotoisin?
10
163
Vastaukset
- Lapsenmieliselle
Menehän äidiltäsi kysymään, ovatko mainokset aina ihan totta. Voit yllättyä.
Olitko se juuri sinä joka halusi älyllistä keskustelua?
- IlkimyksenTeologitäti
Kylläpä vain oli. Katsotaan kauanko hän jaksaa säheltää.
- Knark5
Vanhaksi tutuksi peltisepäksi tuo on osoittautunut. En usko että jaksaa tälläkään kertaa möykätä kovin kauan.
- PellistäVääntävä
Knark5 kirjoitti:
Vanhaksi tutuksi peltisepäksi tuo on osoittautunut. En usko että jaksaa tälläkään kertaa möykätä kovin kauan.
Oisko itse pelliseppä? Manerit eivät oikein sovi.
- wagnersika
Viivi sanoi, että Wagnerin sieltä. Onhan hän sika eikä peseydy kunnolla.
- Looooogisesti
Niin totesin tuossa että evoluutiouskovaisten vastaus näyttää olevan että pitää käydä kysymässä äitiltä, isältä, enolta, opettajalta, lukkarilta, punahilkalta ja vaikkapa sinijuustolta. Pastori enqvistimä'inen vastaus joka sitten nilkkaan napsahtaessaan pitää poistaa. Kunhan käytte ensin kaikki eläimet, ihmiset, kasvit ja esineetkin kysymässä vastauksia.
Kunhan osoitin evoluutiouskoisuuden toimintatapoja. Kunhan ei mitään vastauksia vaan uhoamista.
https://www.youtube.com/watch?v=5VbeLrLWtoY
Taas piti nikkikin rekisteröidä itselle. Evoluutiouskonnon hedelmiä. Voit rekisteröidä niitä lisääkin :) Tai käyttää tätä nimimerkkiä koska sitä ei ole rekattu.
Äiteillenne terveisiä.- Looooogisesti
"Tästä on poistettu viesti sääntöjen vastaisena."
tai.. Siitä oli poistettu kommentti koska se oli evoluutiouskovaisille kiusallinen.
- evoteiosaaajatellaei
Engvitsi räjäytti sen Lidlin juuston tyhjästä, hehehe!
Eikös olekin hassua että evokkiateistiproffalle maksetaan hurjaa palkkaa siitä että hänen on nyt vain ateistina ihan pakko inttää naama punaisena että kosmos räjähti tyhjyydestä, hehehe?
Mutta mutta---- miksi pitää olla proffa ennenkuin tuollasiset tyhjänräjäytyspuheet voi joku ottaa todesta sillä ihan saman hölmöydenhän on joka evokin kuitenkin lopulta sanottava olipa koulutus mikä hyvänsä sillä tieteen faktojen mukaan tyhjä on niin nolla ettei se mihinkään räjähdä.
Mutta evokki ei vain yksinkertaisesti voi tunnustaa sitä tieteellistä ehdotonta faktaa että aine on energian kääntöpuoli kuten suhteellisuusteoria kiistatta osoittaa. - Looooogisesti
Uskonnollisuus on erittäin suuri tekijä koulutuslaitoksessa. Sitä vain ei tietenkään sanota julkisesti että koulutus perustuu antikristilliselle perustalle. Asia kielletään, ja se mikä on ikävää että lapsia ohjaillaan jo pienestä pitäen uskotellen ettei niin tapahtuisi. Näiden evoluutiouskovaisten käsityskin perustuu sille mielistelylle jossa annetaan ymmärtää että osaamalla tämä (ajattelemalla ja vastaamalla näin) olen viisas ja sivistynyt. Sama systeemi on käytössä kaikissa yhteisöissä. Natsienkin mahdollinen menestys perustui siihen että lapset ja nuoret opetettiin ajattelemaan tietyllä tavoin.
Pastori Enqvisti & röyhtäilevä kahdella jalalla kävelevä possu & sarjakuva. Just imagine!
Osuvaa muttei silti suuri osa ihmisistä yhdistä asiaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1745024Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813626SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt402628SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402278Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä992198Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?292077Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan722071Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja882023Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet211536Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1131453