Mistä se lidlin juusto on kotoisin?

Loooogisesti

Kyllähän se varmasti on toisesta maailmankaikkeudesta. Pastori enqvisti esitti juustoteorian ja kai sen on oltava totta.

Tai se on mainos enkä tiedä sitä. Toisaalta jos se kirjoitetaan johonkin tiedelehteen niin se ei olekaan mainos. Ehkä elämä on laiffii, emme kuitenkaan voi olla siitä varmoja, mutta voimme aina luottaa Mattiin.

10

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lapsenmieliselle

      Menehän äidiltäsi kysymään, ovatko mainokset aina ihan totta. Voit yllättyä.

    • Olitko se juuri sinä joka halusi älyllistä keskustelua?

      • IlkimyksenTeologitäti

        Kylläpä vain oli. Katsotaan kauanko hän jaksaa säheltää.


      • Knark5

        Vanhaksi tutuksi peltisepäksi tuo on osoittautunut. En usko että jaksaa tälläkään kertaa möykätä kovin kauan.


      • PellistäVääntävä
        Knark5 kirjoitti:

        Vanhaksi tutuksi peltisepäksi tuo on osoittautunut. En usko että jaksaa tälläkään kertaa möykätä kovin kauan.

        Oisko itse pelliseppä? Manerit eivät oikein sovi.


    • wagnersika

      Viivi sanoi, että Wagnerin sieltä. Onhan hän sika eikä peseydy kunnolla.

    • Looooogisesti

      Niin totesin tuossa että evoluutiouskovaisten vastaus näyttää olevan että pitää käydä kysymässä äitiltä, isältä, enolta, opettajalta, lukkarilta, punahilkalta ja vaikkapa sinijuustolta. Pastori enqvistimä'inen vastaus joka sitten nilkkaan napsahtaessaan pitää poistaa. Kunhan käytte ensin kaikki eläimet, ihmiset, kasvit ja esineetkin kysymässä vastauksia.
      Kunhan osoitin evoluutiouskoisuuden toimintatapoja. Kunhan ei mitään vastauksia vaan uhoamista.

      https://www.youtube.com/watch?v=5VbeLrLWtoY
      Taas piti nikkikin rekisteröidä itselle. Evoluutiouskonnon hedelmiä. Voit rekisteröidä niitä lisääkin :) Tai käyttää tätä nimimerkkiä koska sitä ei ole rekattu.

      Äiteillenne terveisiä.

      • Looooogisesti

        "Tästä on poistettu viesti sääntöjen vastaisena."
        tai.. Siitä oli poistettu kommentti koska se oli evoluutiouskovaisille kiusallinen.


    • evoteiosaaajatellaei

      Engvitsi räjäytti sen Lidlin juuston tyhjästä, hehehe!

      Eikös olekin hassua että evokkiateistiproffalle maksetaan hurjaa palkkaa siitä että hänen on nyt vain ateistina ihan pakko inttää naama punaisena että kosmos räjähti tyhjyydestä, hehehe?


      Mutta mutta---- miksi pitää olla proffa ennenkuin tuollasiset tyhjänräjäytyspuheet voi joku ottaa todesta sillä ihan saman hölmöydenhän on joka evokin kuitenkin lopulta sanottava olipa koulutus mikä hyvänsä sillä tieteen faktojen mukaan tyhjä on niin nolla ettei se mihinkään räjähdä.
      Mutta evokki ei vain yksinkertaisesti voi tunnustaa sitä tieteellistä ehdotonta faktaa että aine on energian kääntöpuoli kuten suhteellisuusteoria kiistatta osoittaa.

    • Looooogisesti

      Uskonnollisuus on erittäin suuri tekijä koulutuslaitoksessa. Sitä vain ei tietenkään sanota julkisesti että koulutus perustuu antikristilliselle perustalle. Asia kielletään, ja se mikä on ikävää että lapsia ohjaillaan jo pienestä pitäen uskotellen ettei niin tapahtuisi. Näiden evoluutiouskovaisten käsityskin perustuu sille mielistelylle jossa annetaan ymmärtää että osaamalla tämä (ajattelemalla ja vastaamalla näin) olen viisas ja sivistynyt. Sama systeemi on käytössä kaikissa yhteisöissä. Natsienkin mahdollinen menestys perustui siihen että lapset ja nuoret opetettiin ajattelemaan tietyllä tavoin.

      Pastori Enqvisti & röyhtäilevä kahdella jalalla kävelevä possu & sarjakuva. Just imagine!
      Osuvaa muttei silti suuri osa ihmisistä yhdistä asiaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      110
      6887
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      384
      6533
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      65
      3297
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      126
      2832
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      108
      2430
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1834
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      21
      1697
    8. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      35
      1587
    9. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      1367
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      74
      1257
    Aihe