on sitä maassakin, nyt ei pidä tuo väite paikkaansa, nimittäin katoilla on lunta mutta maassa ei.
Jos on lunta katolla
4
137
Vastaukset
No kyllä pitää ppaikkansa on lunta katolla ja maassa.
- Ei.kolattavaa
Etkös ymmärtänyt aloitusta, siinä juurikin todettiin että katolla on mutta maassa ei. Sama on meilläkin, katolla reilu sentti mutta maassa ei yhtään.
- vajaa.aloitus
Ei.kolattavaa kirjoitti:
Etkös ymmärtänyt aloitusta, siinä juurikin todettiin että katolla on mutta maassa ei. Sama on meilläkin, katolla reilu sentti mutta maassa ei yhtään.
No taitaa olla vain aloittajalla päässään lunta. Että silleen.
- ennustelija
Melko normaali ilmiö syksyisin, maa on vielä lämpimän puolella mutta katot on lähes samassa lämpötilassa kuin ilma. Eli tähän vuodenaikaan väittämä ei pidä paikkaansa, vappuna saatta olla tilanne toisin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1051014
- 99861
Luulet olevasi pidetty
Luulet olevasi pidetty ihminen ja tärkeä monille. Oikeasti et ole! Kukaan EI oikeasti sinua jeesaa, kun tarvitset olkap96767- 75652
- 48645
Kalateltta
Ollaan tulossa Kuhmoon Kamarimusiikkiin jos majoitus viela jarjestyisi kuitenkin. Milloin kalateltta aukeaa naillanakymi16570- 34496
- 25475
- 43472
- 44459