Elämäni huonoimmat 9 vuotta

Nolifedirection

Eli siis kun menin ensimmäiselle luokalle mulle tuli kaksi-suuntainen mieliala häiriö diaknosi ja siitä asti elämäni on ollut todella hankalaa. Mä oon vaihtanut koulua 5 kertaa peruskoulun aikana kun minut ollaan erotettu koulusta väki valtaisen käytöksen takia. Olen yrittänyt monta kertaa tehdä itse murhaa mutta joka kerta joku tulee estään mua siinä. Silloin kun olin 6 luokalla kukaan ei edes halunnut tulla mun lähelle kun ne pelkäs mua. Oon nyt 9 luokalla ja käyn eristetty koulua mieli sairaalassa minun henkilö kohtaisen avustajan kanssa ja mä vaan mietin että onko mulla mitään menetettävää enään kun mulla ei oo kavereita ja käy eristetty koulua. Mä haluan vaan tappaa itte :(

2

342

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tomi_Vasek

      "joka kerta joku tulee estään mua siinä." Ensinnä sanon tuohon että Jumala sinusta omalla tavallaan välittää ja se on hän joka aina lähetti jonkun estämään. Itsari on väärä ratkaisu ja se pitää nyt uskoa.

      Koulu on minullekin ollut sellainen että se on vienyt elämänilon ja työkyvyn. Koulun olisi ehdottomasti oltava ihmisille vapaaehtoinen. En ole ollut mielisairaalassa mutta terapiassa ja sellaisessa mielenterveysongelmaisten klubitalossa. Sen jäsenet on ollut tärkeitä, on helpompaa olla avoimesti muiden hullujen kanssa kuin siviilissä hulluuttaan piilotellen.

      Mutta eräs työntekijä pilasi kokonaan vihon viimeisen mahdollisuuteni selviytyä elämään. Kuolen sen takia, joten varuillaan kannattaa noissa "hoidoissa" olla. Ei kaikki halua sinua parantaa, vaan tuhota. Kannattaa jopa nauhoittaa keskusteluja joita käyt, ja varoa mitä sanot. Esim. viimeinen lauseesi "Mä haluan vaan tappaa itte" on sanottava sanatarkasti "itseni" eikä "itte", ettei tule (tahallista) väärinkäsitystä että haluat itse tappaa muita.

      Itsemurhasta ei tosin voi puhua muutenkaan, joudut siitä vankeuteen pakkohoidon nimellä. Oikeastaan sinulla ei saa olla mitään ongelmaa, joten kannattaa suosiolla hankkia joku fyysinen vaiva mieluummin. Näin sinut käännytetään lopulta yhteiskuntaa vastaan ja tapetaan varuilta kun olet niin vaarallinen. Voisinpa sanoa mitään hyvää kun sitä niin kaipaat, mutta jokseenkin näin se menee.

      Äänestäkää ihmiset perustulon puolesta! Kärsimme vakavia seurauksia nykyisestä systeemistä!!!

    • a___

      Ne haluaa jonkun syyn millä ne saa heittää sut johonkin mielisairaalaan. ÄLÄ anna niille mitään syytä millä ne pääsee susta eroon. Ite aloin samanlaisessa tilanteessa opiskelemaan ja 2 vuotta myöhemmin muutin toiselle paikkakunnalle yliopiston käyntiä varten.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      41
      2760
    2. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      56
      2588
    3. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      49
      2222
    4. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      335
      1940
    5. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      137
      1682
    6. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1515
    7. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      7
      1348
    8. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      10
      1207
    9. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      42
      1126
    10. Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!

      Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii
      Kotimaiset julkkisjuorut
      66
      1086
    Aihe