Veskan Buger King hidasta

McDonats

Ei kyllä mitenkään voi pikaruokapaikaksi sanoa tätä uutta Burger Kingiä. Hirveät jonot aina, ja ruokia saa odotella vaikka kuinka kauan. Työntekijät hiihtelee edes takas tiskin takana, vailla mitään logiikkaa tekemisessään. Lisäksi tilaukset tulee valmiiksi ihan sekalaisessa järjestyksessä.....on se Hese sittenkin parempi paikka !

10

271

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Diapetesiskeesulle

      Nauttisit sinäkin kunnon kotiruuasta etkä notkuisi "pika"ruokamestoilla kaikenpäivää ja yötä. Sinun kannattaisi myös laihduttaa se vararengas vyötäröltäsi!

      • kukintyylillään

        Ketjun aloittaja ei mainitse mitä tilaa. Onhan se selvä jos tilaa listalta harvemmin valmistettavaa vaihtoehtoa, niin toimitus vie enemmän kuin tavallisilla hampurilaisilla. Ja sama varmasti toistuu joka kerta, jos samaa sapuskaa tilaa.

        Toinen juttu on sitten ruokahävikki. Vain kysytyimpiä annoksia voi tehdä valmiiksi asiakkaita odottamaan. On käsittääkseni olemassa tietty raja-aika, jonka jälkeen 'valmiiksi lämmitettyjä' ei enää myydä asiakkaalle.


      • totuus.on.tämä
        kukintyylillään kirjoitti:

        Ketjun aloittaja ei mainitse mitä tilaa. Onhan se selvä jos tilaa listalta harvemmin valmistettavaa vaihtoehtoa, niin toimitus vie enemmän kuin tavallisilla hampurilaisilla. Ja sama varmasti toistuu joka kerta, jos samaa sapuskaa tilaa.

        Toinen juttu on sitten ruokahävikki. Vain kysytyimpiä annoksia voi tehdä valmiiksi asiakkaita odottamaan. On käsittääkseni olemassa tietty raja-aika, jonka jälkeen 'valmiiksi lämmitettyjä' ei enää myydä asiakkaalle.

        Hei, eiköhän vitsi ole siinä, että tuo on juuri avattu, ja sinne on ollut kaikenlaisia avajaistarjouksia. Alkuhässäkän jälkeen tilanne rauhoittuu. Ei ole tarpeen filosofoida ruokahävikistä ja muusta.


    • BugerGink

      Uutuudenviehätys se vaan jonoja aiheuttaa. Kyllä se siitä rauhoittuu, kun kaikki Härmälän, Partolan ja Toivion asukkaat ovat käyneet maistamassa tätä harvinaista herkkua.

    • HessuHese

      Ainahan voit käyttää niitä itesepalvelu-tilaus-automaatteja.

      Tosin ne taitaa olla jotenkin bugisia, kun en ole kenenkään nähnyt onnistuneen tilata niillä mitään :D

    • hidastaruokaa

      Jätän pikaruokalat väliin. Fast-food on niin last season. Slow-food on se juttu.

      • jarruta.jarruta

        No mutta. Aloittajan väitteen mukaanhan tuo Veskan burgeripaikka nimenomaan on sitä slow-foodia.


      • k.v.g
        jarruta.jarruta kirjoitti:

        No mutta. Aloittajan väitteen mukaanhan tuo Veskan burgeripaikka nimenomaan on sitä slow-foodia.

        Eipä muuten ole.


    • King.halpa

      Katsokaa hintoja, Verratkaa. Hese on MAAILMAN KALLEIN. Siis niin ryöstö hinnat.

      • elämä_on

        En minä kuitenkaan menetä kaikkia rahojani, jos silloin tällöin käyn ostamassa hampurilaisen, maksaa se sitten viis tai kuus euroa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      196
      14039
    2. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      49
      4918
    3. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      66
      4505
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      226
      3755
    5. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      106
      3542
    6. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      114
      3464
    7. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      75
      2054
    8. Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?

      Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis
      Maajussille morsian
      16
      1405
    9. Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.

      Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      156
      1129
    10. Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu

      Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun
      Maailman menoa
      293
      1097
    Aihe