Toistuuko historia

V 1989 valitettiin työvoimapulaa. Pian oli 700 000 työtöntä.
160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Nuorena kyllä ihan kaikki oli tuolloin töissä ja mitään masennuksia ollut kellään.Toiset teki vielä kahta työtä rahaa pistettiin haisemaan oikein urakalla yöelämässä ja työapaikat kylmästi vaihtoon tuosta vaan jos paremmat liksat kun heti pääsi töihin.Nyt tässä "työvoimapulassa"saa nuoretkin lähettää toiskymmentä hakemusta jos vaikka vihdoin tärppäisi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ärpuri kirjoitti:

V 1989 valitettiin työvoimapulaa. Pian oli 700 000 työtöntä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu