Näin sitä edustetaan.
Käydään painamassa läsnäolnappulaa ja häivytään paikalta.
Että näin sitä pitää toimia.Paskaako siellä istuu,
kun liksa juoksee kuitenkin kulukorvauksineen kaikkineen.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005695553.html
Edustajien täysistunnot.
JaskaPontti
1
90
Vastaukset
- järki.seisoo.Arkadialla
Varsinainen näennäisviisaiden (kirjaviisaiden?) t o m p p e l e i d e n pesäke...
Kaiketi suurimmalla osalla nykyisistä edustajista jonkunsortin akateeminen tutkinto!!??
Silti eivät näemmä osaa lakeja säätää. Tasavallan presidentin piti mennä näitä suhruamisistaan ojentamaan.
Herää kysymys: mistä on kysymys?? - Taannoisina vuosikymmeninä hommat hoituivat siitä huolimatta että kansanedustajat olivat "pelkkiä" maanviljelijöitä ja duunareita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rukoilimme Länsimuurilla 2000 vuoden jälkeen, Jumalamme oli antanut meille kaiken takaisin
Western Wall, In our Hands. 55th Para. https://www.youtube.com/watch?v=u4BJAppyCSo https://en.wikipedia.org/wiki/55th_232463Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.531743Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup111054Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu2951022- 259982
- 146893
- 56854
Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.110759- 46745
Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua8728