Asema-aukion hyppypotkusta tuomitulle uusi vankeustuomio sorkkaraudalla lyönnistä
MTV:n mukaan Torniainen oli ajautunut tappeluun erään seurueen kanssa. Hän löi miestä kasvoihin sekä takaraivoon.
Toista uhriaan Torniainen iski tältä riistämällään sorkkaraudalla. Rauta osui miestä osui kylkeen. Vamma oli vakava.
Torniaiselle pahoinpitelyistä luettu rangaistus on kuusi kuukautta ja 15 vuorokautta ehdotonta vankeutta.
MTV:n mukaan viime lokakuun teot eivät ilmeisesti liity lainkaan Pohjoismaisen vastarintaliikkeen toimintaan.
Pahoinpitelyjen aikaan Torniainen oli jo kertaalleen tuomittu käräjillä vankilaan Helsingin asema-aukion potkusta, mutta hän odotti Helsingin hovioikeuden tuomiota.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/ffa49054-eb84-4e5d-bea6-52868ef506be_u0.shtml
MTV:n mukaan Torniainen oli ajautunut tappeluun erään seurueen kanssa. Hän löi miestä kasvoihin sekä takaraivoon.
Toista uhriaan Torniainen iski tältä riistämällään sorkkaraudalla. Rauta osui miestä osui kylkeen. Vamma oli vakava.
Torniaiselle pahoinpitelyistä luettu rangaistus on kuusi kuukautta ja 15 vuorokautta ehdotonta vankeutta.
MTV:n mukaan viime lokakuun teot eivät ilmeisesti liity lainkaan Pohjoismaisen vastarintaliikkeen toimintaan.
Pahoinpitelyjen aikaan Torniainen oli jo kertaalleen tuomittu käräjillä vankilaan Helsingin asema-aukion potkusta, mutta hän odotti Helsingin hovioikeuden tuomiota.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/ffa49054-eb84-4e5d-bea6-52868ef506be_u0.shtml
Vastaukset 39
Vanhimmat
Turussa myös väkivaltaista kärhämöintiä ääriryhmien toimesta, ei ehkä täysin samaa porukkaa mutta...:
https://www.iltalehti.fi/veikkausliiga/ed8194df-8807-4c43-b171-852b1023a6bc_vg.shtml
Alkaa mennä hulluksi meno tässä maassa..
Mitään ei Suomi menettäisi vaikka Torniainen suljettaisiin loppuelämäksi vankilaan, heti kun pääsee vapaaksi on kuitenkin taas pahoinpitelemässä.
Äläs nyt. Tuon linnareissun jälkeenhän Torniainen on valmista kamaa Persujen kunnallisvaaliehdokkaaksi, jollei jopa eduskuntaan saakka.
Seuraa Sekoomuksen Vapaavuoren, pKOKkare, jälkiä.
Paitsi, että suurmoskamoskeijoita tai matuvyöryä tuskin kannattaa, vaikka miten paljon maksettaisiin.
Suvaitsevaiset vihreät kuuluu vankilaan.
Selvästi tuo mies tarvitaan yhteiskuntaan.
Jutussa ilmenee, että hän oli riistänyt toiselta seurueelta sen sorkkaraudan ja sitten antoi niiden maistaa omaa asettaan.
Taitaa olla sellainen toiminnan mies tämä Torniainen.
Torniainen on siis kokoomuslaisia?
Äärioikeistolainen
Ahneet Sipilä-Berner, ÄÄRI-KEPU, ovat äärioikeistolaisia.
Ja toinenkin susipari EK-Häkäpöntto ---LestaSYPentikäinen, ÄÄRI-SEKOOMUS
"MTV:n mukaan Torniainen oli ajautunut tappeluun erään seurueen kanssa.
... uhriaan Torniainen iski tältä riistämällään sorkkaraudalla."
Oliko sittenkin seurue ajautunut tappeluun Torniaisen kanssa?
Miksi seurueella oli mukana sorkkarauta, oltiinko menossa purku- vai murtohommiin?
Takku-, antifa- anarkistiseurue?
itsepuolustusta Torniaiselta.
Johan se on uutisoitu että ei ollut Torniaiselta itsepuolustusta. Hän oli mennyt tappelemaan, lyönyt ja sitten sorkkarauta oli haettu itsepuolustukseksi jonka Torniainen oli sitten riistänyt itselleen.
linkki???
Mitä se uhri aikoi tehdä sillä sorkkaraudallaan? Taputella mummoja vai?
Niinpä, samaa mietin minäkin.
Taitaa olla sittenkin tämä Torniainen ihan kunnollinen nuorimies.
Miksi uhrilla oli sorkkarauta mukanaan?
"Toista uhriaan Torniainen iski tältä riistämällään sorkkaraudalla. Rauta osui miestä osui kylkeen. Vamma oli vakava."
Hätävarjelu on sallittu muille, paitsi äärioikeistolaisille. Torniainen ei ilmeisesti tätä tietänyt.
On se kumma kun seurue hyökkää niin se muuttuu uhriksi, onkohan tässä nyt rasismia Torniaista kohtaan?
K-raudasta moni ostaja tulee ulos sorkkaraudan kanssa ei sitä silti saa ostajalta varastaa ja alkaa huitoa!
Oikein seurueena? Sorkkarautaseurue tulee rautakaupasta?
Yhä kiinnostaisi tietää tuomitseeko persujohtajat natsijohtajien tekoja?
Linkki?
En äänestä persuja elleivät tulevaisuudessa irtisanoudu kaikista teoista.
Linkki?
Jos irtisanoutuvat, en äänestä... itsepuolustusta, mutta Suomessa ei sellaista tunneta
Ollaan mitä mieltä tahansa vastarintsliikkeestä ( itse en kannata natseilua), johon kyseinen pieni nuori mies liitetään aina, niin kansantajuisesti ja yleensä lainkin silmissä, yksi henkilö ilman asetta on aina altavastaaja seuruetta vastaan. Lisäksi, jos seurueella on mukanaan astaloita, kuten nyt sorkkarauta, niin hätävarjelutilanteessa on oikeus käyttää riittävää voimaa selvitäkseen hengenvaarallisesta tilanteesta.
Me emme tiedä tapahtumien kulkua. Olemme median tarjoaman infon varassa.
Paljonko seurueen jäsenet saivat ehdotonta vankeutta? Onko siitä tietoa?
Jesse Torniainen on vaaralliseksi luokiteltava psykopaatti.
Jätkä on pilannut vähäisetkin aivonsa syömällä aamupuuron sijaan testosteronia ja muita mömmöjä. Jos Suomi olisi oikeusvaltio, niin Torniaiselle tehtäisiin lobotomia, jätkän omalla kustannuksella.
Torniainen ei käytä dopingia.
Hullu Trump lietsoo äärioikeistoa väkivaltaan
Jahas, että seurue..
No silti, toisille vaan sattuu enemmän kuin toisille. Isellä on tapana varmuuden vuoksi kiertää, jos jossain on seurue. Mielestäni parempi tapa kuin lähteä vasiten itselleen tuomiota hankkimaan.
Siis Torniainen oli ryöstänyt seurueelta sorkkaraudan väkivaltisesti
Takku-alpakka jengiläiset eivät pärjänneet tälläkään kertaa,vaikka seurueena yhtä vastaan.Hahahah!
"Toista uhriaan Torniainen iski tältä riistämällään sorkkaraudalla."
Suvakki-anarkisti-narkomaani (niinkuin räkä-jimikin), koitti mennä isottelemaan oikein sorkkaraudan kanssa, mutta nenilleen sai, ihan oikein. Torniainen on mies eikä marjanpoimija.
Islamisti leikkasi naisen kurkun äskettäin,sekä useita raiskauksia tällekin vuodelle, jopa joukkoraiskauksia, mutta nettipoliisi pyyhkii asiat pois julkisuudesta, ettei tiedot pääse leviämään ihmisille. Toisesta puolesta etsitään kaikki jutut lööppeihin toiselta salataan, ei päivääkään että tietystä ryhmästä ei tule väkivalta tai seksuaalirikos juttuja, vaikkakin sensuuri käy kuumana, mutta ei taas liity mihinkään tuhannesviidessadas yksittäistapaus.
Äärioikeistolaisilla on nyt kova puolustelu taas käynnissä, että kuinka tämä tekijä olikaan remonttia sorkkaraudallaan tekemässä ja vahingossa sorkkarauta lipesi kädessä ja osui sivulliseen kaduntallaajaan
Torniaisen teoissa ei ole puolusteltavaa, mutta totuudessa olisi hyvä pysytellä. Seurueen jäsenellä oli siis sorkkarauta mukanaan vapaa-ajallaan ilmeisesti tarkoitettuna valmiina väkivaltaista hyökkäystä varten (Sorkkaraudan alkuperäinen haltija ei ollut Torniainen). Tässä tapauksessa sorkkaraudan alkuperäisellä haltijalla oli enemmän uhoa kuin ammattitaitoa käyttää sorkkarautaa ja Torniainen pystyi kääntämään tilanteen edukseen taistelutilanteessa käyttämällä sorkkarautaa sen alkuperäishaltijaryhmää vastaan.
Varasti työmieheltä työkalut!
Tyypillinen IFK fani
Ei ole Torniaisessa mitään kehuttavaa, se on pystynyt lyömään jopa toista ihmistä kääntöveitsellä selkään, tämä on tämän hullun aikaisemmasta ansioluetteloista. En tosiaan ymmärrä tätä.
Itse olen kuitenkin humaanisen maahanmuuton vastustaja. Joka vaaleissa PS äänestänyt. Enkä tosiaan ole väkivallan puolella.
Torniainen on valinnut elämän tiekseen väkivallan ja sellainen tulee olemaan hänen loppunsakin, ei tarvitse olla kummoinen ennustajaeukko ymmärtääkseen tämän. Yhteiskunnan kannalta olisi tietysti toivottavaa että loppu tulisi pian.