hohhoi... taas pitäis jaksaa työpäivän jälkeen raahautua keittiöön ja tiskata tiskipöydällinen astioita :( sen jälkeen olis vuorossa imurin käyttöön otto liitettynä pölyrättiin... ei vois taas vähempää kiinnostaa... harmittaa vaan kun täytyy kaikki tämä tehdä itse, kun eipä meillä suostu kukaan muukaan näitä hommia tekemään... eipä auta kun mennä kiroten sotaan!
Argh!
2
271
Vastaukset
- Saara
Miten niin "eipä meillä suostu kukaan muukaan näitä hommia tekemään..."??? Onko sulla lapsia? Jos on, niin haluavatko ne kenties viikko-, kuukausi ym. rahaa? Saavatko sen automaattisesti, mitään kotitöitä tekemättä? Todella outoa ja harmi on jos olet tuollaiseen hölmöyteen sortunut ja nyt sen korjaaminen on vaikeaa - mutta ei mahdotonta. Ei se teidän koti ole mikään sun rangaistuslaitos jossa teet täyden työpäivän mutta ainoana joudut tekemään myös kotityöt. Laita ne kakarasi ja äijäsi töihin perhana!!
- Kodinhengetär
Meillä se menee aika tasapuolisesti. Toisinaan siivoaa ukko ja useimmin minä. Meillä ei ole lapsia eikä lemmikkejä.
Olen itse sitä mieltä, että kodin puhtaanapito on ennenkaikkea naisen tehtävä jossa mies auttaa.
Minulla on kodissa pilkun tarkka järjestys, jopa astiakaapissa joten selviän huomattavasti vähemmällä jos hoidan kaiken itse.
Ymmärrän kyllä tilanteen jossa molemmat ovat töissä ja on lapsia. Silloin hommat kuuluu jakaa tasapuolisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet
Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.617119Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli652773Kemijärven festarit 2025
Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️191892- 1471884
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä181848Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!
Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h1361771Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?291552- 1021467
- 381241
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411206