https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005882808.html
Mikäli ryöstät 85-vuotiaan rollaattori mummon et joudu linnaan.
Mikäli pahoitat parhaassa iässä olevan toimittaja naisen mielen, istut ehdottomana 1 vuoden 10 kuukautta. Väitetään, että Suomi on oikeusvaltioa? Oikeutta katsotaan sormien läpi, jos kyseessä on uussuomalaiset. Suklaatehdas ei pidä mummojen puolta, mutta ns vihapuheeseen se tarttuua.
Kenen maa Suomi on?
Määrääkö oikeus linnaa, vai ei?
3
102
Vastaukset
- Arvomitali
Olipas muorilla arvokkaat, vakuutetut korut matkassa?
- sillä.tavalla
Mummo piti varmaan niitä mukana ettei varasteta sillä aikaa kun on poissa. Mummoilla alkaa se vainoharhaisuus iän myötä korostua. Nyt tuli fazeriinat vastaan, kulttuuriteko ja silleen. Mutta linnaanhan tuosta pitäisi tulla, tosin ehdottomana meni myös upseerin potkiminen kuolemaan silloin 2000 -luvun alussa. Suojavärit kullansakin.
Jokainen saa valita äänestyskopissa, onko rolattorilla kulkeva mummo enemmän suojelun tarpeessa, kuin valeuutisia kirjoittava toimittaja? Samalla voi päättää kenellä on jakamaton ihmisoikeus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1346270Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto655182SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun744315SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1023874Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143665Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213240SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522566Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352549Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1002326Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat692266
