Jos Keskustaa ja sen edeltäjiä ei olisi ollut niin olisimme nyt osa itänaapuria, pääkaupunkina Viipuri ja koulun opetuskielenä venäjä.
Jos ei Keskustaa olisi
MkvaAunKASVATUSTA
17326
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Ei uskota, valehtele lisää !
Oletan että Punakapinan jälkeen maa olisi siirtynyt saksalaiskomentoon, jonka alussa olisi ollut massiivinen vasemmistolaisten joukkopuhdistus.
Neuvostoliiton miehitettyä Suomen toisen maailmansodan jälkeen olisi maa sovjetisoitu.
Aloittaja voisi edes perustella provokaationsa
Kannattaa aina välillä spekuloida: Mitä jos ...
Vaihteluahan tämä vain on, mutta osa voisi olla tapahtunutkin.
Niin. Jos isäsi ei olisi ruiskauttanut vahingossa virtsaa sperman joukkoon kun äitisi kimpussa ähelsi sua tehdessäsi niin tiedä vaikka sinulla olisi jonkinlaista älyä. Mutta se on puhdasta spekulaatiota.
Tommi olisi kuin kotonaan kokkina, kaalisoppaa keittelisi poromiehille.
Tommi huutelisi poromiehille" ei siihen saa istua, se on varattu politpuroon jäsenille".
Kun tulossa toveri Nikitavits.
Kuin täällä pitää meille kuria, jos ollaan väärällä palstalla.
Pankkomajuri on katsellut liikaa Tähtien Sota-elokuvia :DD
Ja verojaan ei tarttis lukea medioista.
Tuskin Tommi niitä nytkään näkee
Jos Lestakyrpää sukulaisineen ei olisi niin ei olisi myöskään perussuomalaisia viime eduskuntavaaleissa äänestäneiden äänet lestatyyliin varastanutta sinipiikahallitusta...
Ryöstetty Karjala ja Petsamo heti takaisin korkoineen. Vastalahjaksi voimme antaa nuo meidän komukat telaketjun täytteeksi siperiaan.
Tämä oli päivän järkevintä tekstiä: Karjala ja Pesamo heti takaisin korkoineen!!!!
Vastineeksi työnnämme nuo sossu-komukat telaketjun täytteeksi sinne isoon ja lietteiseen siperiaan..
Miten se menikään? Mikä maa rahoitti silloista Maalaisliittoa 60-luvulla ? Oli puhetta 10 miljoonasta markasta? Ettei vain ollut Neuvostoliitto? Miten tämä sopii yhteen aloittajan kirjoituksen kanssa?
Toisaalta valikoivan historian mestarit eivät kerro, että heidän puheissaan maailmanvallankumousta puuhanneet demarit saivat rahoitusta jenkkien kassasta.
Keskusta/Maalaisliitto siis taisteli NL:n poliittista laajenemista vastaan vastapuolen, NL:n, rahoilla?
Elämäntyöni on valumassa hukkaan. Olen tehnyt koko ikäni työtä Suomen liittämiseksi Neuvostoliittoon. Halveksin erityisesti isääni sotaveteraania.
olen koko ikäni lempinyt navetassa,
HURRAA, seta,
HURRAA, tavja,
se ei ole enää rikollista...
Kepusta, kommunisteista ja Kekkosesta huolimatta olemme itsenäisiä.