Fazer manipuloi mainoksellaan

pqjgsojgvvhsfwh

Miten ja miksi vanha yhtiö on saatu mukaan suomalais vastaiseen vihamieliseen poliittiseen valhe kampaanjaan? S24 sivuillaa käytetään vielä keltaista nauhaa jotta tulis mielleyhtymä erään puolueen käyttämään väriin tulevissa vaaleissa..
Vihapuhetta on vasemmisto puolueiden, vihreiden ja oikeiston ääriliberaali siiven edustajilla jolla ei enää ole isänmaata niitä kohtaan joiden mielestä Suomen tulee voida päättää siitä ketkä saa tänne tulla ja asua! Sosiaali turvalla houkutellaan elätettäviksi vähäälyisiä mitään osaamattomia heimoja jotta saadaan maa sekaisin tuhon partaalle.
GCM sopimus ehdotusta ei pidä allekirjoittaa.
Media tv ja lehdet ovat itse vihaa lietsovia valehtelijoita ja suomalaisuuden halveksivia idiootteja.

3

254

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ennustelija

      Olet oikeassa,
      Tuotteet poikottiin.

    • srtv55

      Manipulointi tehoaa vain tyhmiin ihmisiin.

    • eiaivopestyvanhus

      Finlayson pilasi maineensa mauttomilla pervo lakanoilla yms ja niin on käynyt nyt myös Fazerille. Mielikuva: puhtaat valkoiset lakanat sotkettu ruskealla ulosteella,lisukkeena sateenkaaren värit kuin oksennus.
      Enkä ole koskaan pitänyt sinisestä suklaasta. Voisitte olla kaipaamatta sitä ulkomailla olijat.
      Syön parempia laatuja suklaata silloin tällöin.
      On ikävää kun joutuu katsomaan viha mainosta suomalaista kohtaan remppa asunto,sisustus ohjelmassa esim. TV5, FRII, joilta olen löytänyt parhaat katsottavat tänä syksynä. Yle,Teema,Nelonen, Sub ei mitään minulle. Viihde ohjelmanne ovat roskaa.
      Onneksi pystyn katsomaan ulkomaiden kanavia ja seuramaan muutakin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2045
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      327
      1250
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      90
      1107
    4. 113
      938
    5. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      918
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      63
      875
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      849
    8. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      21
      785
    9. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      58
      769
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      711
    Aihe