Ostan ainoastaan Fazerin suklaata

Laatua, ja se riittää.
8161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tämä osuu suoraan fazerin omaan nilkkaan.

1Äänestä
  • Miksi? Onko sinusta tärkeää levittää vihapuhetta?

    Äänestä

Saako Fazerin suklaata halvemmalla jos alkaa ilmiantajaksi?

Äänestä

Koulussa eräs kaveri sanoi isää fatseriksi. Äiti oli tietysti mutseri.

1Äänestä

Fasun suklaapavut kerätty samoilta lapsi-, ja orjatyövoimaa kayttäviltä viljelmiltä kuin muutkin. Ne ostetaan samoilta kansainvälisiltä markkinoilta!

Äänestä

Fazer on siirtäny tuotantoa latviaa ja loraukseen liettuaa. Sieltä ne pakastesämpylät ja vihreiden illanistujaisten kokojyväpatongit tulee.

1Äänestä

Suomessakin maksettiin kansallista maataloustukea EU:n tukien lisäksi, ja tuotteet vietiin Venäjälle EU:n ulkopuolelle.

1Äänestä

Fazerin Sininen: Pieni pala sensuuria

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


yksipersu kirjoitti:

Laatua, ja se riittää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu