Ovat suomen usko ja toteutus.
Uskon asioita ja joillekin totisinta totta
Isänmaa ja suomen laki
5
607
Vastaukset
Tarkoitin aloituksella lähinnä sitä että oli kyseessä sitten isänmaa taikka avaruusolio on kyseessä ainoastaan uskomus joka määrittelee uskovan tekemiset ja asia ajaa sinun tekojasi , et sinä itse.
Ja en käy vahvistamassa adressia . sinä senkin kauppamies- tasa-arvoako
Siis mitä tarkoitat, tarkoitako sit, että maallinen laki menee edelle Raamatun sanan. Sen Sanan jonka pohjana on monet maallisetkin lait.
Ymmärrän hyvin sen kuinka innokkaasti lakeja tuotetaan maallista ajatusta mukaellen jolloin uskovasta henkilöstä tehdään tai helutaan tehdä lainrikkojia
- Anonyymi
Uskonnosta ei voi puhua suoraan missä mennään nyt taas, liian tulenarkaa.
- Anonyymi
Siihen kaikille hyväksi Raamatun UT mukaiseen ja perustuvaan Kristillisyyteen, Oikeaa, alkuun suuntaa ja sillä eteenpäin vievää tietä löytyy tuolta...
http://www.suomenkristityt.foorumimme.com Jossa myös mahdollisuus, ilman mainosten ym. epäasiallisuuksien häiritsevää, asiallisesti ja rakentavasti kesksutelemisiin.
- Anonyymi
Ei uskovainen lakeja kaipaa.
Usko kattaa oikeudenmukaisuuden ainakin kristityillä.
Lki on se joka takaa jokaiselle oikeudenmukaisuuden. Jokaisessa kansakunnassa tuo oikeuden mukaisuus tunnitetaan kyllä uskonnosta riippumata ja jokaiselle suotakoon vapaus omaan uskoonsa. Ei ne niin kaukana toisitaan ole .Virtuoosit vaihtelee ja vaikka tuonkin ulkopuolelle usko menisi ,kun se yhteiskunnan oikeuden mukaisuuden puitteissa on ,ei se kuulu toiselle .Sopu sijaa antakoon.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614418KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523251Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492524Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?522505- 1102215
- 241893
- 231662
- 301616
- 1651509
- 361265