Miksi Vihreät pelkäävät

Eivät uskalla otta vastuuta puolueen johdossa.
Räyhätä kyllä uskaltavat, no sitäkin pelonsekaisina toistensa seläntakana.
14168
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Vihreät tulevat hulluiksi pelosta.

1Äänestä

Pelkäävät tulevansa hulluiksi vastuusta.

1Äänestä

Pelkäävät sitä etteivät saisi lisää valtaa...

Vallanhaluista porukkaa...

2Äänestä
  • Mutta kun sitä olisi tarjolla, silloin juostaan pakoon ja piiloudutaan toisten selän taakse.

    2Äänestä

Touko menetti järkensä pelosta. Vihreden pelko tulee vastuusta, jota ei kestetä.

1Äänestä
  • No eiköhän se järki mene noista järjettömistä, todellisuuden vastaisista ja hulluista puolueen arvoista, ei sitä kukaan kestä kannattaa noita vihreiden arvoja sekoamatta.

    2Äänestä

Vihreät koostuu avohoidokeista, ihmekös tuo jos aina jotain kiikutetaan takaisin osastolle.

1Äänestä

Ympäristökysymykset ovat nykyään kaikkien asiaa, tärkeysjärjestys on muuttunut. Ja ydinvoiman kannattajat ja vastustajat eivät enää pysy omissa lokeroissaan vaan sekoilevat toisten reviireille.

2Äänestä

Pelkäävät pientä vihreää miestä, tai naista.

1Äänestä

Vain kulisseja

1Äänestä
  • No Pentti LInkola osasi aikoinaan erota noista viher hörhöistä ja oli oikeassa sanoessaan maailman tuhoutuvan väestön liikakasvun seurauksena. Nyt sen se Linkolan ennustus on toteutumassa, joka puolella maailmaa porukkaa on riehumassa tappituntumalla kadut ja torit täynä.

    2Äänestä

  • Vihreissä ei ole enää vuosikymmeniin ollut kyse luonnosta tai vihreydestä.
    Puolue on suuntautunut aivan toisiin arvoihin, kuten kaikenmaailman sekoseksuaalisuuksien esillä pitoon.
    .
    Puoluetukensa he ovat saaneet pitää räyhäämällä ja pitämällä kohteenaan kantasuomalaista kansanosaa, joka on demokraattisesti valinnut edustajansa.

    2Äänestä

  • No nyky vihreät eivät kannata mitään normaalia luonnon mukaisuutta, vaan kaikkea epänormaalia ja sairasta käyttäytymistä.

    1Äänestä

Vihreät kun nyt pohti uutta puheenjohtajaa niin esitin monelle vetoa asiasta, mutta mistähän syystä kukaan ei ajatellut toisin ja vetoja ei saanut aikaiseksi.

Väitin että uusi puheenjohtaja on lesbo homo tai narkkari.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


RäyhäVihreä kirjoitti:

Eivät uskalla otta vastuuta puolueen johdossa.
Räyhätä kyllä uskaltavat, no sitäkin pelonsekaisina toistensa seläntakana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu