Mikä elokuva kyseessä

YstäväsiNeuvostoliitosta

Elokuva on tehty todennäköisesti 90-luvun lopussa - 00 luvun puoleen väliin mennessä. Näyttelijänä saattoi olla Hugh Grant, mutta hänen nimellä en sopivaa elokuvaa löydä. Todennäköisesti kyseessä joku b-luokan filmi ja nimessä saattoi olla tammi tai kartano.

Elokuvassa kartanossa kummittelee (yllätys, yllätys) paikalle tulee pääosan esittäjä mies, joka rakastuu yhteen naiseen, joka on yksi talon kolmesta-neljästä sisaruksesta. Muistaakseni kaksi veljestä ja kaksi siskosta. Yhdessä vaiheessa mustalainen ennustaa pääosamiehen kädestä ja kun on rakastetun vuora mustalaisakka sanoo ettei pysty ennustamaan ja tiedät kyllä miksi.

Lopussa selviää, että talon sisarukset olivat tuikanneet toisensa tai taloudenhoitajan tuleen ja ovat kummituksia eivät ihmisiä ja siihen tuo elokuva sitten loppuukin jotenkin.

Muistaisko kukaan elokuvan nimeä?

1

183

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ystävyyssuhteet

      Elokuva oli - Haunted. Suomeksi edbrook hallin salaisuus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      67
      2277
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      230
      2182
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1478
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      20
      1282
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      21
      1242
    6. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1200
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      120
      1164
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      969
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      959
    10. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      909
    Aihe