Kohdistuu henkilöautoihin. Liikenne päästöt on 25%, mutta siitä vain 5% henkilöautot. Siis kokonais päästöistä tosi pieniluku? Hämää tää luku 25%! Paljonko on henkilöautojen päästöt kokonaispäästöistä? Logaritmit esiin? Ei tarvitse olla paljon puita kaatamatta, kun henkilöautojen päästöt kuitataan?
Kuka tietää tulivuorten käytöksen? Ne, kun purkautuu ja tuhka pilvet auringon eteen?
Kuka tietää tulivuorten käytöksen? Ne, kun purkautuu ja tuhka pilvet auringon eteen?
Vastaukset 12
Vanhimmat
Jätät ne puut kaatamatta, niin ei ole varaa ostaa polttoainetta niihin autoihin.
Vanhana vasemmistolaisena kaadan naapurin puut ja laitan Ladan tulille.
Njet gasolin-petrol gulaga
Katsokaa ohjelma yle teema / fem, "VIHREÄT VALHEET" (esitettiin 21.10). Siinä osoitettiin monia valheellisuuksia ns. vihreistä valinnoista mm. sähköautojen akkuijen tekemiseen käytetty valtavat maa alueet ja vesi, jota ei ko. maissa enään riitä kasvien kasteluun.
Haavisto ja kumppanit lentää ympäri maapalloa sitä "pelastamassa" ja helsinki laskee VIELÄKIN 50 putkesta paskaa mereen SUOMESSA
Taksin päästöjä ei lasketa!!
Terkut köyhille, jani-setä
JUU, vihreät ajaa taksilla ahkerasti, sehän ei päästöihin vaikuta. Haavisto ajaa vanhalla kuplalla, kun niin vähän ajaa,ei ole saastuttamisella väliä ! Sähkö tulee pistorasiasta - eihän sitä tarvitse millään tuottaa. Tämä on VIHREÄÄ logiikkaa.
Muuten,sen sähköauton akkujen tekemiseen louhitaan maastoa ja käytetään vettä niin paljon,ettei kasvien viljelyyn riitä vettä suurissa lohintaa harjoittavissa maissa.
Suomessa terrafam saastuttaa kaikki läheiset vesistöt ....... jne.jne
Viherpiipertäjät & ituhipit keskittyy lentoliikenteen häirintään.
Sekä matkustelemaan lentokoneilla ympäri maailmaa.
Samalla paasaamaan ilmastonmuutoksesta,minkä lentoliikenne aiheuttaa.
Lentämistä on ehdottomasti verotettava enemmän.
Elinkaari+ajattelussa+vain+10%+pienemmät+päästöt.
Elikkä+5.stä+0,5%+kokonaisuudesta.
Akkuteollisuus+saastuttaa+vielä+senkin.
Ajetaan talouskuralle. Nostetaan sähkönhinta pilviin. Autoilu sikakalliiksi. Kellään ei varaa jää ostaa mitään. Mitään ei silloin tarvi valmistaakaan. Ei tarvi ajaa autolla töihinkään. ..
Näinhän+se+käy+sillä+auto+lähtee+taloudesta+viimeisenä.+Ensin+akka+ja+mukulat+ja+työpaikka.
Ja+kaikki+tietää+jos+elämisen+peruskulutus+nousee+niin+muusta+tingitään+ja+kohta+kaikki+ostaa+Kiinasta+100%+tuotteet+kun+Alibabakin+avaa+liikkeen+Eurooppaan+niin+ei+voi+postikaan+itkeä+kun+pikku+nyssäköitä+tulee+ja+paljon+ja+kivijalkakaupat+kuolee.
Minullakin+useita+ystäviä+jotka+muuttaneet+rauhallisiin+maalaiskyliin+asumaan+kun+työttömäksi+jäi+ja+auto+pois+liikenteestä.+Kas+kun+ei+voi+karenssia+antaa+jos+ei+ole+julkista+kun+50+kilsan+päässä+lähin+paikka.+Autoa+eivät+voi+pakottaa+ottaan+liikenteeseen+taas+vaikka+sellasen+omistaakin.
Vihreät ymmärtävät vain maailmaa joka koostuu asfaltista, betonista, pakokaasusta ja lattekuppiloista.
Pienipäästöisen kiima? Mihin johtanut?? Ihmiset ostaa isommat autot Euroopasta käytettynä.. Saastedieselien hautaumaa Suomi jo! Tumppaavat Suomeen muualta verotuksen takia?