miksi naiset aina odottavat miesten tulevan pelastamaan itsensä paskalta elämältä? mun elämä on niin tylsää ja mä oon sortunu ihan samaan ajattelu tapaan. mutta mä en edes voi kysyä missä se mun prinssi uljas viipyy. se on ratsastanu mun ohi jo kauan aikaa sitten.
kaikki alkaa noin vuosi sitten. tapaan maailman ihanimman miehen, tai tarkennettuna pojan vielä. vietetään ilta yhdessä jutellen ja tanssien räkästen kotibileiden keskellä. jään sinne yöksi, vaikka ystäväni yrittääkin saada minua lähtemään mukanaan kotiinsa. poika on vain liian mukava, jotta voisin hyvästellä hänet.
aamulla katselen pojan kanssa televisiota kahdestaan hänen ystävien vielä nukkuessa. hän jopa tulee parvekkeelle seurakseni kun poltan tupakkaa, vaikka itse hän ei polta.
mikä siis menee vikaan? ei siinä pojassa mitään, mutta käytökseni, kun muut heräävät. välttelen pojan kosketusta. en haluaisi lähteä, mutta oloni on sietämätön. minua ahdistaa. pidän pojasta paljon, mutta en osaa olla mitenkään päin. varmasti ulkopuolisesta olisi ollut hauska katsoa kiemurteluani sohvalla.
kun minun on aika lähteä nousen sanaakaan sanomatta hakemaan laukkuni ja suuntaan ulko ovelle. pojan ystävä käskee poikaa tulla luokseni hyvästelemään, juuri kun toinen jalkani on jo rappukäytävässä. jään hetkeksi odottamaan poikaa ja hänen saavuttua sanon jotain tökeröä ja poistun pikaisesti paikalta.
tämän illan jälkeen kun näin poikaa sattuneista syistä päivittäin en kertaakaan puhunut hänelle. käänsin vain katseeni pois viestittäen, että en halua olla hänen kanssaan missään tekemisissä. sisimmilläni kuitenkin halusin hypätä hänen syliinsa ja kertoa kuinka häntä rakastankaan. olen kuitenkin jollain tapaa tunnevammainen ja en siihen pysty. pelkään torjutuksi tulemista enemmän kuin mitään.
muutaman kerran olen viettänyt vuoden aikana yön tämän pojan kanssa. aamulla pääni selvittyä en kuitenkaan pysty katsomaan hantä enää silmiin. on helpompaa antaa itsensä olla vain kertakäyttö (tässä tapauksessa useamman kerran) tavaraa, kuin yrittää mitään muuta.
miten ihmeessä saisinkaan pojalle kerrottua tunteistani? vuoden olen jo kitunut haaveissani. olen omilla teoillani aiheuttanut tämän. nyt ymmärrän että helpompaa olisi saada edes kunnon pakit, kuin miettiä pitääköhän hän minusta.
edelleen näemme lähes päivittäin. kipu minussa ei ole hälvennyt. kipu jota kutsumme nimillä kaipaus ja rakkaus.
tiedän kuulostavani naiivilta pikku tytöltä. sitä myös varmasti olen. mutta kun jotain ei saa tehtyä mikä helpottaisi elämää alkaa vituttaa. en halua olla tunnevammainen koko loppuelämääni. katsella mahdollista elämääni lasin läpi. tietäen että ikkunan voisi rikkoa pienen pienellä vasaralla, mutta se on kadonnut.
mun elämä
5
1057
Vastaukset
- ell
Ensinnäkin olis kiva tietää teidän iät.
Muuten on vähän vaikee hahmottaa tilannetta :)
Mutta jos yleistystä haluat etkä takerru pikkuseikkoihin,
go for it :)
härkää sarvista :)
syteen tai saveen :)
kaikki tai ei mitään :)
se pelaa ei joka pelkuri on :)
(huh-hyvä-antaa-neuvoja-kunon-hyvin-Warustettuna-Warattu)- neiti.kakkara
toi viesti tais olla näitä hetken pimentoja multa. siis niitä kun tekis mieli juosta paljain jaloin lumihangella taloa ympäri ja huutaa niin kovaa kun ääntä lähtee. siis naiivin mielen voitto hetkiä. sisälläni asuu nimittäin, ei hullu lehmä, vaan pieni tyttö, jonka ajatuksen kulku ei aina ole yksi selitteistä.
ja mitä tohon juttuun tulee, niin unohdan. en haluis ikinä tunkee jonkun suhteen väliin. kun olen kuitenkin tälläinen tuuliviiri, niin se olisi sitä poikaa kohtaan väärin. ehkä jos hänet saisin omakseni, niin haluaisinko enää??? olen moninmutkainen ihminen. siksi ihmiset joko vihaavat minua tai rakastavat. - ell
neiti.kakkara kirjoitti:
toi viesti tais olla näitä hetken pimentoja multa. siis niitä kun tekis mieli juosta paljain jaloin lumihangella taloa ympäri ja huutaa niin kovaa kun ääntä lähtee. siis naiivin mielen voitto hetkiä. sisälläni asuu nimittäin, ei hullu lehmä, vaan pieni tyttö, jonka ajatuksen kulku ei aina ole yksi selitteistä.
ja mitä tohon juttuun tulee, niin unohdan. en haluis ikinä tunkee jonkun suhteen väliin. kun olen kuitenkin tälläinen tuuliviiri, niin se olisi sitä poikaa kohtaan väärin. ehkä jos hänet saisin omakseni, niin haluaisinko enää??? olen moninmutkainen ihminen. siksi ihmiset joko vihaavat minua tai rakastavat.ajattele millaista olis jos kaikki
rakastaisivat, tulisi ahdistava olo
- äijänkäpyrä
vain niin
- neiti.kakkara
kyllä tuo nimimerkkini tarkoitti myös tuota. en ota loukkauksena... joten yritä kovemmin jos haluat tuottaa mielipahaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset24217309Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"17812317Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El556091Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään664923MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny194910Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.254029Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843615Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja133535Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1393066S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.3171722