Aikeissa ostaa uima-allas ympärivuotiseen käyttöön.
Tykkään käydä pulahtamassa veteen keliä katsomatta.
Minkalaiset altaat kestää ympärivuoden?
Lämmittimillä tai ilman.
Toki paljua mietin yhtenä vaihtoehtona mut ne on pienempiä pulahtelu/uinti tarkoituksessa.
Onko minkalaisia kokemuksia?
Uima-allas ympärivuotiseen käyttöön
Uintihommii
1
199
Vastaukset 1
- NickNailer
Ei se allas, vaan ne lämmityskulut.
Kävin useita vuosia sitten asuntoesittelyssä. Talossa oli aivan älyttömät lämmityskustannukset. Kävi ilmi, että suurin osa kuluista tuli uima-altaasta.
Jos joskus teen altaan, niin se tulee AISI 316 teräksestä. Se on nätti ja sen tekemisessä saa polttaa TIGiä oikein kunnolla. Niin ja tietysti pääsee läträämään peittaushapoilla. Se on oikein miehekästä puuhaa; ei mitään neitimäistä kaakelin liimausta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.481240- 93957
Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt12955- 37648
- 73635
- 26441
Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?53410Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?
Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h30401- 23397
Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.15379