Jenkkien armeijaa kohdellaan epäasiallisesti

Mistä syystä muut maa kiusaavat USA:n sotilaita jatkuvasti?

Syyskuussa Kiinalaiset uhittelivat Jenkkien sotalaivaa epäasiallisesti.

https://www.verkkouutiset.fi/sota-alusten-kohtaamisesta-uusia-tietoja-nain-kiina-uhkasi-usata/

Marraskuun alussa Venäläiset kiusasivat Mustallamerellä Jenkkien tiedustelukonetta


https://www.verkkouutiset.fi/vaaratilanne-videolla-venajan-havittaja-lensi-usan-koneen-eteen/
8192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Siksi koska USA:n sotajoukot eivät ole koskaan hyökänneet mihikään, eivätkä tehneet kenellelään mitään pahaa. Eivät esim. ole tappaneet lainkaan siviilejä Vietnamissa tai Irakissa. DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Äänestä
  • Ja sekö oikeuttaa Kiinan ja Venäjän kiusaamaan?

    Äänestä

  • Tutkituta pääsi.

    Äänestä

Kyllä jenkit on itse provoomassa väärillä vesillä.mutta tarkoituksella.
New world Orderia viedään maailmaan väkipakolla ja Suomikin on kutsuttu keimeihin mukaan,kuten kaikki Natomaatkin,tosin asian vastustustakin niistä myös löytyy,jenkkien kapitalismi on velkavetoinen ja jos heillä talous ei syöksy hirvittävällä vauhdilla eteenpäin koko ajan seurauksena on totaaliromahdus ja tätä muissa Natomaissa pelätään.

Ja jenkeissä syntyis hirveä haloo jos Venäjä ja Kiina sekä Iran olisi heidän aluevesien lähellä uhoamassa,olisivat jo hyökänneet heidän kimppuunsa ajat sitten.
Jenkit leikkii aina upporikasta ja rutiköyhää ja voi olla että saavat vielä maksaa siitä karkean tappion ja satojen miljoonien ihmisten hengen joku päivä sekä liittolaiset kanssa,vastapuolella on vähintään 3x ylivoima sotilaissa ja kalustossa.

Äänestä
  • USA:n valtiontalous on velkaisin. Valtiolla on merkittävää tuottavaa omaisuutta vain aseteolisuudessa. Luonnorikkaudet ja muu arvokas on suuryrityksillä jotka kiertävät verot. Päättäjät omistavat yrityksiä ja toimivat kuten Suomessa, eli varmistavat lainsäädännöllä suuryritysten veronkierron. Äärikapitalistinen valtio ei myöskään voi ryhtyä pakkososialisoimaan yksityisomaisuuksia itselleen.

    Jo vuosikymmeniä ovat valtion menot olleet paljon tuloja suuremmat, jolloin rahaa on luotu tyhjästä yhä enemmän dollareita painamalla ja keskupankin tilien lukuja muuttamalla. Muut suuret talousalueet ovat suojelleet dollarikuplaa, koska sen puhkeaminen tietäsi lyhyellä jänteellä suuria tappioita kaikille joilla on dollaripohjaista omaisuutta.

    Jo kauan USA:ssa on tiedetty ainoaksi mahdollisuudeksi pelastaa valtio konkurssilta, suursota, jolla asekauppa räjäytettään pilviin. Valtaisat varastot ovat odottaneet myyntiä, ja lisää tehdään koska teollisuudenalaa ja sen tuotantoa ei voi ajaa alas. Aseissa on kiinni tuhansia miljardeja, joka päivä satoja miljoonia enemmän. Eivätkä ne tuota, vaan suuret säilytyskulut kasvavat koko ajan. Naton ja Venäjän sota ilman ydinaseita on se mihin USA tähtää keinoja kaitamatta, mm. Britannia ja Suomi apunaan. Sodan syttyessä Natomaiden on pakko ostaa USA:lta Natoyhteensopivia aseita ja maksaa hinta mitä pyydetään. USA luottaa voittoon EU:n tuella, ja että se saa ennestään umpivelkaisesta EU:sta itselleen täydellisen velkaorjan. Eli USA ottaa Venäjän luonnovaroista mitä se itse haluaa, ja antaa EU:lle sen mikä ei sille kelpaa. Ja tähän on EU:n pakko tyytytä.

    Suomen kansan kannalta tilanne on synkkä. Sipilän kaltaiset psykopaatit korruptiopäättäjät eivät välitä miljoonista ihmishengistä, vaan välittävät miljoonista dollareista. He luottavat niiden arvon säilyvän, koska uskovat USA:n olevan sodan ainut voittaja.

    Äänestä

  • USA lla on onneksi maailman suurimman asevoimat ja maailman suurimmat puolustusemenot

    USA NATO ovat täysin ylivoimaisia ketä tahansa vihollista vastaan.

    USA vahvan armeijan turvin Suomikin on saanut elää rauhassa, vaikka Ryssä kokoajan uhitteleekin ja tekee ilmatilan loukkauksia konein ja sähköisesti.

    Äänestä

  • Kovasti tuolla täysin ylivoimaisella armeijalla takkuaa Afganistanin, Irakin, Somalian... sissejä vastaan.

    Eivät saa tilannetta haltuun, niin laittavat markkinakampanjan pystyyn, että homma hoidettu. Ongelmat jätetään paikallisille ja itse poistuvat takavasemalle.

    Äänestä

  • USAmaailmanParasValtio kirjoitti:

    USA lla on onneksi maailman suurimman asevoimat ja maailman suurimmat puolustusemenot

    USA NATO ovat täysin ylivoimaisia ketä tahansa vihollista vastaan.

    USA vahvan armeijan turvin Suomikin on saanut elää rauhassa, vaikka Ryssä kokoajan uhitteleekin ja tekee ilmatilan loukkauksia konein ja sähköisesti.

    Jenkkien toiminta perustuu vahvasti GPS:n.
    Se kun tuhotaan on heidän high tech aseet tehottomia.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Huolestunnut kirjoitti:

Mistä syystä muut maa kiusaavat USA:n sotilaita jatkuvasti?

Syyskuussa Kiinalaiset uhittelivat Jenkkien sotalaivaa epäasiallisesti.

https://www.verkkouutiset.fi/sota-alusten-kohtaamisesta-uusia-tietoja-nain-kiina-uhkasi-usata/

Marraskuun alussa Venäläiset kiusasivat Mustallamerellä Jenkkien tiedustelukonetta


https://www.verkkouutiset.fi/vaaratilanne-videolla-venajan-havittaja-lensi-usan-koneen-eteen/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu