Paikallislehti kertoo kipakasta keskustelutilaisuudesta Hirvihaarassa.Siellä on jo kesästä ollut mainostaulu tuosta.Ihan Hanko-Porvoon tien varteen näkyvälle kalliolle saaneet kai pystytys luvan
Melkoista touhua olisi tiedossa ja pohjatöitä metsä-alueella tehty.
Asian puolesta vetoaa,että Helsingin seudule tarvitaan nopeasti tälläistä kenttää.että on järjetöntä meidän lähteä ekologisestikin ajammaan Kauhavalle ajamaan kiihdytys-ajoja.
-On hyvä muistaa,että-Onko koko kylän ja seutukunnan kärsittävä siitä että joillakin on kivaa mutta ympärillä olevat,ympäristö voi pahoin-
Hei meillä lennetään
4
214
Vastaukset
- hyvin-hoituu
Nyt kädenvääntö alkaa.Luvitukset käsittelyyn.Päättäjillä rankka tehtävä.Kiihdytysrataa vai pajupeltoa.Huletta jokeen vai tuulivoimaa.
- Abrahamm
Oliko siitä jo kaksi vuotta sittenkin oikeassa ,kun siihen sopisi pienmuotoinen rahtiliikennekkin !?
- jokumättää
MU-lehti kertoo,että Mäntsälässä on pienoista väestökatoa.Lisäisikö tuon, meillä lennetään alueen rakentaminen väestön kasvua.Meillä noita kerrostalojakin on tarpeeksi kaikille ja lisää tulossa.Sekä löytyy tätä uutta taksi-palveluakin ainakin täältä löytyy hakukonepalvelin Yandex suurimpia veronmaksajia lehden mukaan.
- tyyntäennen-myrskyä
Jokos Meillä lennetään ihanko energiaksi pajukot.Mikä on tukipotti näikö tuo ihan takataskusta löytyisi.Onko ihan ilmapalloilusta kyse.
Onko ihan Ball-tekniikka toimitus.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2609077IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3126299Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661380Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61311- 1091111
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.791005Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut61889Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43788MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311708Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23696