SDP ylitti gallupissa jo 26 prosenttiykköä

Keskusta jäi neljääntoista. Onneksi KOKomus sinnittelee 18 prosentin tuntumassa pitäen porvarivaltaa pystyssä. Vaaleihin on vielä aikaa ja Subbin mainio vaalikampanja lisää suosiotamme varmasti. Hiljaa hyvää tulee.
31349
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

Oikein. Veroja kannattaa kyllä luvata laskea. Se nostaa kannatusta.

Äänestä
  • Linja on hyvä

    Äänestä

  • Ohitamme jo ens kuun

    Äänestä

  • Hyvältä näyttää. Hopea jo varma, mutta

    Äänestä

  • Viinaa vapaaseen myyntiin

    Äänestä

  • Näyttä pahalta

    Äänestä

  • SDP on lähes

    Äänestä

  • SDP ylittänee

    Äänestä

  • Onneksi niinistö ja Stubb tulevat loppuviimestä vaalivetureiksi. Silloin ei menestyksestä ole houlta ja Natonki ovi aukiaa.

    Äänestä

Jäitkö työttömäksi Pravdan toimituksesta?

Äänestä

Orpo niin tollo, että sakkaa kokoomuskoirien kannatuksen pohjamutiin!

Äänestä
  • Sehän on nostanut sitä, hallitusvastuusta huolimatta. Mietipä vielä oikein hartaasti, kuka se mahtaa olla tollo.

    Äänestä

  • Otetaan Himasen pekka

    Äänestä

Joko seuraavaksi menee 28

Äänestä

Siis kuka hullu äänestää Sdp tä joka haluaa lisää matuja tänne meidän eläteiksi!!

Äänestä

Tavoite+olisi+että+kepu+tippuisi+alle+10%,+lähellä+ollaan+kiitos+Sipilän

Äänestä

demarit+35+ja+PS+20%saadaan+asioita+uuteen+rotiin

Äänestä
  • Näyttää olevan toiveesi.

    Äänestä

  • Viimeksi KOK oli

    Äänestä

Palkoista ei niin väliä kunhan saamme työllisyysasteen nousemaan

Äänestä

Ajatelkaapa siis ihan oikeesti: Änkyrä Rinne pääministerinä!! - ja vielä kansainvälisissä tehtävissä. Voi hyvää päivää sentään.
Nyt Rinne on siellä minne kuuluukin, eli oikeudessa taas syytettynä.
Sitäpaitsi nimi on enne, Suomen alamäki alkaa varmasti.

Äänestä

Kysy Timppa Turuus

Äänestä

YLEhän tekee kovasti töitä vasemmiston eteen.

Kaikki media valjastettu bolsu-propagandaan.

Mutta tähänhän me olemme tottuneet.

Äänestä

Gulluppia pukkaa ja kohta porukka on minimipalkalla. Lisää huono-osaisia ja lisää ulkomaanvelkaa ei tyhmät huomaa mitään.

Äänestä

ja vihreät huomas että suomessa on masennusta
porvarillinen työkiire vie voimat

Äänestä

hoitajat muistaa välttää kokoomusta ja keskustaa

demarit ja PS nousee hallitukseen mitä enemmän matujen uutisia julkaistaan iltalehdissä-kiitos suomen mediat

Äänestä

Hallituksella oli taito saada köyhät hoitajat häpeämään palkkaansa

miljoonamiehet oliko alkuunpanemassa leikkauksia

Äänestä

nyt+kostautuu+2015+mamuaaltokokoomus+kohta+10+%+puolue?

Äänestä

kokoomus ja keskusta sipilöineen söi oman kannatuksen mamuhypellä

Äänestä

Suomi ei voi palauttaa rikollista USA:n. USA:ssa on voimass kuolemanrangaistus.

Äänestä

Nautitaan nyt velanotosta ja verotulojen laskusta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


matalalaprofilillamenään kirjoitti:

Keskusta jäi neljääntoista. Onneksi KOKomus sinnittelee 18 prosentin tuntumassa pitäen porvarivaltaa pystyssä. Vaaleihin on vielä aikaa ja Subbin mainio vaalikampanja lisää suosiotamme varmasti. Hiljaa hyvää tulee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu