Juice laulaa biisissään On kulttuuri saapunut Ähtäriin
näin:
Ne ennen sahtia joi ja kehui: "Erinomaanen mallas."
Nyt ne aprikoi: "Pitäsköhän tsiigaa Dallas?"
Ennen järvi ilon toi, nyt tarvitaan Jaatisen allas.
Niinpä niin, saapui kulttuuri Ähtäriin.
Ihan uteliaisuudesta kselen, että mikä ja missä on tämä Jaatisen allas?
Googlaaminen ei auttanut.
Jaatisen allas? - Kulttuuri saapunut Ähtäriin
7
2168
Vastaukset
- Saastuminen
Järvissä on levää.. sen takia pitää olla pihoilla omat altaat tai paljut. Se oli ennakoivaa profetiaa.
- Karhumäyräkoira
Ehkä biisissä viitattiin Lauri Jaatiseen. Valitettavasti en voi tarkkaa lähdettä tässä esittää,
- humppaaja_huoltoasemalla
Siis mitä täällä touhutaan? Aivan asiallisesti vastasin, että Jaatisella viitataan Jaakolaan, silloiseen kunnanjohtajaan ja mesikämmenen uimahalliin altaalla, ja viesti on poistettu sääntöjen vastaisena.?!
- Karhumäyräkoira
humppaaja_huoltoasemalla kirjoitti:
Siis mitä täällä touhutaan? Aivan asiallisesti vastasin, että Jaatisella viitataan Jaakolaan, silloiseen kunnanjohtajaan ja mesikämmenen uimahalliin altaalla, ja viesti on poistettu sääntöjen vastaisena.?!
Minä väitin, että Lauri Jaatinen oli Vuotoksen seurantaryhmän puheenjohtaja ja tueksi esitin jonkin lähteen. Sekään ei kelvannut.
- Anonyymi
Kyseessä lienee jo edesmennyt vesihallinnon johtaja Simo Jaatinen, joka ajoi väkisin Vuotoksen allasta rakennettavaksi. Allasta ei rakennettu.
- Anonyymi
Näköjään joku tietääkin.
- Anonyymi
Jaatinen oli amnattikoulun opettaja pirkkalassa. Väsäsi rantamökilleen ähtäriin uimaaltaan hiekkarannalle. Aikaansaava mies!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke342366- 1231956
- 771601
- 1601242
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?671227- 611056
- 481053
- 651039
Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t30940Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂62937