Viha täytyy purkaa

ruh5tr

Suuri osa suomalaisista luonnollisesti vihaa Venäjää ja venäläisiä vääryyden takia mikä Suomelle tehtiin talvella 1939-1940.

Kaakkoinen Suomi liitettiin Venäjään ja puoli miljoonaa suomalaista menetti kotinsa ja omaisuutensa. Tilalle kaakkoiseen Suomeen tuotiin uusi venäläisväestö. Venäjä on myöntänyt vääryyden.

Vihan patouttaminen sisälle on hyvin epäterveellistä. Viha täytyy purkaa jotta elämässä päästään eteenpäin. Kuinka sen voi tehdä ?

Voi esim. laittaa seinälle Stalinin kuvan ja käyttää sitä tikkatauluna. Ostaa vessapaperia jossa on Stalinin kasvokuvia.

Käyttää Venäjän lippua kynnysmattona. Näyttää venäläisille turisteille keskisormea.

Vähä vähältä patoutunut viha alkaa purkautua.

15

361

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 56uhy5
    • UULKT

      Itselläni on Venäjän lippu kynnysmattona.

    • lamaannuttaa

      pohjos savossa oli polliisi taas toiminu ripeästi pippurisuihkeet ja lamautin vermeet ja olko iha 3 miehenvoimin pitäny venäläinen lääkäri pariskunta TOTTELEMAAN pistää.psygologiset testit ku jäi näinkin tärkeetä työtä tekeviltä henkilöiltä pois?täs on TULOS.maailma on muuttunu ja sen mukaan pitäs nyt poliisitkin valita.suomenkansan tähden.POLIITIKOT nyt VAALIPUHEISIIN meidän OIKEUDENMUKANEN kohtelu ,suojaaminen!!!!

      • Karhun_kaataja

        Jos et noudata poliisin pysäyttämiskäskyä ja yrität äkkijarrutuksella saada kolarin aikaiseksi. Sekä pysähtyessäsi niskuroit virkavaltaa vastaan, niin lopputulos on sama kansalaisuudesta riippumatta. Hovioikeuden tuomari vaan taisi olla kaksoiskansalainen kun tuomio pieneni.
        Mitenköhän olisi suomipojalle käynyt jos olisi miliisiä kohtaan käyttäytynyt samoin.


    • tujjjjjjjjr
      • pistäsmiettiin

        Sopii hyvin rasismin ja vihapuhekriteerien rikkomiseen.
        Ja kannattamasi puoluekin on luettavissa rivien välistä!
        Jos joku sotisi sinua vastaan en suurin surminkaan olisi sinua lähdössä puolustamaan enkä kumppaneitas.
        Suomi oli tuplasti parempi maa ilman snuukilaissi.


    • brorpå

      Mukavaa että pojat edellä saivat purkaa kaunaista mieltään julkisesti. Se helpottaa aina pahaa oloa kun voi jakaa sitä toiselle. Voimia teille! :))

      • Ansaittua_arvokkuutta

        Kauneus on katsojan silmässä ja se on hyvä että iippo kin alkaa ymmärtämään hyvän maun päälle.


    • brorpå

      Pieni osa suomalaisista vihaa luonnottomasti venäläisiä mutta he vihaavat kaikkea muutakin,itseään siinä sivussa koska kokevat olevansa ikäviä ihmisiä ja joku syyllinenhän sii-
      henkin on haettava. -Eiks je, loosers?

      • Vihataan_yhdessä

        Kukahan on Suomalaisiin vihan istuttanut? kannattais tutkia historiaa. Syötäppä googleen isoviha ja ala tutustumaan tämän maan menneisyyten.


      • lässynlässyn
        Vihataan_yhdessä kirjoitti:

        Kukahan on Suomalaisiin vihan istuttanut? kannattais tutkia historiaa. Syötäppä googleen isoviha ja ala tutustumaan tämän maan menneisyyten.

        Älä yleistä vikojas!
        Läksy numero yks.
        Oothassujoka huuta vaikkej kukkan ole sulle paha tehny.
        Saaksä paljo raha siit?


      • Schauman

        Sitä saa mitä tilaa.


    • svx

      Suomi ja Venäjä, ystäviä ikuisesti! Nato hävitetään.

    • täyspakkaus

      Talvella 1939-1940 Suomeen hyökkäsi Neuvostoliitto, ei Venäjä. Vallankaappaus Venäjällä 1917 oli USA-juutalaisten tekemä. He perustivat Neuvostoliiton. He hyökkäsivät Suomeen pakottaen venäläiset "palkka-armeijakseen". Nykyinen Venäjä ei ole Neuvostoliitto.
      Samat USA- ja Lontoo City- juutalaiset perustivat EU:n. Ja sama tahti jatkuu. Suomea yritetään tuhota nyt lännen kautta, kun idästä se ei onnistunut.

    • purkautuin

      Ei nyt ihan vihasta ole kysymys, mutta sitten kun enemmistö naapurin turisteista lakkaa olemasta ylimielisiä roskaajakyrpiä saattaa jotain ymmärrystäkin hellitä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      143
      8375
    2. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      106
      7566
    3. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      125
      5789
    4. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      103
      5678
    5. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      121
      4852
    6. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      147
      2700
    7. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      63
      2529
    8. Ei välimatka meitä erottanut

      Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e
      Ikävä
      8
      1515
    9. Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!

      Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol
      Maajussille morsian
      7
      1474
    10. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      224
      1394
    Aihe