Paskanjauhamista

Ällöttävätluuserit

Eikö lopetettaisi tämä turhake (palsta). Sovitaan niin, että kukaan ei vippaa, jos ei kerran aio maksaakaan takaisin, ja jos vippaa tarpeeseen, maksaa sovitusti takaisin eikä tule tänne vinkumaan, että häntä on "huijattu" ottamaan lainaa. Tällä palstalla kiehnää ainoastaan superluuserit ja paskanjauhajat, jotka pitäisi yleisen edun nimissä luokitella oikeustoimikelvottomiksi.

7

407

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • meniköoikein

      superluuserit = vipin ottajat

      paskanjauhajat = vipin myöntäjät jotka tietävät että heidän bisneksensä ovat tulevaisuudessa tulonsa tiensä päähän positiivisen luottotietorekisterin ja alemman korkokaton myötä ja tulevat tänne kitisemään kiukkuaan

      Tätäkö tarkoitit?

    • Suorakäännös

      Ei mennyt aivan oikein.
      Paskanjauhaja = Traumatisoitunut luottotietonsa menettänyt superluuseri, joka ei osaa enää mennä töihin vaan herää sunnuntai-aamuna kirjaamaan ylös harhaisia uskomuksiaan ja pitelemätöntä vihantunnettaan kaikkia vipin myöntäjiä kohtaan, jotka ovat vastuussa hänen luuserikohtalostaan (oikeustoimikelvoton).

      • tehkääperässä

        Oikeassa olette. Käännän joka aamu lonkkaa sen jälkeen kun olen ensin naureskellut töihin meneviä juppeja. Ikkunasta heitä tiirailen. Sitten menen vielä pehkuihin, otan pienet nokoset ja sitten menen lähikauppaan tai alkoon. Siinä sitten muiden kavereiden kanssa maistelemme hapanta ja naureskelemme jupeille jotka tekee kahta, kolmea työtä että saa ökyautonsa maksettua.


    • vittunäitä

      Nuohan kitisee kiukkuaan ihan muuallakin. Kukahan ne otti sitten.

    • hihihiihihi

      "

      L11sa1hmemaassa

      19.9.2018 6:46
      Minulla on lainaa tällä hetkellä noin 50000€. Pilasin raha-asiani kun aloitin uhkapelien pelaamisen. Ensin pelasin kaikki säästöni, tämän jälkeen pelasin kulutusluotoilla yms. Vuodessa lainaa kertyi tuon 50000€. Olen nyt onneksi päässyt peliongelmasta eroon, enkä enään koskaan aio koskea noihin paholaisen peleihin. Enkä suosittele pelaamista kenellekkään muulle. Ensin pelaat ja voitat, sitten olet koukussa ja olet hävinnyt kaiken. KAIKEN.

      Palkkani on kuukaudessa 5000€, mutta kaikkiin lainalyhennyksiin siitä hupenee huimat 4000€. Olen yrittänyt hakea jokaisesta pankista suomessa yhdistelylainaa, mutta KUKAAN ei myönnä penniäkään. Ei edes suomen pankit. (Nordea, OP tms). Hauskaa miten helposti kulutusluottoja sai, mutta kun yrität niitä yhdistää, ei keneltäkään tipu yhtään mitään. Minulla on aina ollut luottotiedot kunnossa, ja on edelleen. Ei siis ole koskaan ollut mitään merkintöjä. Olen hakenut myös takaajan kanssa lainaa, jolla on raha-asiat kunnossa ja luottotiedot on kunnossa. SILTIKÄÄN lainaa ei tipu.

      Ulosottoon lainojen päästäminen ei ole vaihtoehto. En missään nimessä halua pilata luottotietojani. Olen omat asiani itse sössinyt, joten minun niistä kuuluu vastuu kantaa kunnialla. Pärjään ihan hyvin lainojen kanssa nytkin, mutta on aika raskasta painaa pitkää päivää ja syödä huonosti, kun kaikki rahat menevät laskuihin. Mikäli saisin tuon yhdistelylainan jostain, niin pystyisin maksamaan sen helposti kahdessa tai kolmessa vuodessa pois. Mutta ei, ei edes lyhyellä tai pitkällä laina-ajalla rahaa tipu. Velkajärjestelyyn on tällä hetkellä yli puolen vuoden jono, joten se ei tällä hetkellä auta tilannetta lainkaan.

      Ikää minulla on tällä hetkellä 23, joten sekin vaikuttaa lainan saantiin ja lainapaikkoihin.

      Olisiko jollakin kokemusta samanlaisesta tapauksesta? Mistä sait lainan järjestymään ja miten?

      Toivoisin asiallista keskustelua. Tiedän että olen itse syypää kaikkeen, mutta lisää tuomitsemista ja haukkumista en kaipaa."

      Tämmösiä täällä saa lukea. Ulosottoon ne menevät kuitenkin.

    • Ve.laton

      Palstahan loppuisi itsestään jos kaikkii täällä vinkuvat kutjakkeet ymmärtäisivät mennä röihin jolloin vippien tarve poistuu ja sen myötä valitus niistä.

      • hawuwuwnwjwjw

        Tiesitkö että ryöttömille ei myönnetä edes pikarippejä, näitä pikarippejä ottavat järjestään vain pienituloiset röissäkäyvät palkansaajat.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      83
      7111
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7073
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      111
      6188
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5414
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5248
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5215
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5108
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4605
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      17
      3477
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3400
    Aihe