Uuden Suomen blogissa taas yksi persu nolaa itsensä ja paljastaa täydellisen tietämättömyytensä sekä kykenemättömyytensä selvittaa asioita.
Aiheina Nato, ja yllättäen GMC jne.
Onneksi löytyy viitseliäitä jotka laittavat luun kurkkuun blogistille.
ttp://tanjaisa.puheenvuoro.uusisuomi.fi/264023-nato-isantamaasopimus-gcm-ja-suomen-kansalta-riistetty-demokratia
Aiheina Nato, ja yllättäen GMC jne.
Onneksi löytyy viitseliäitä jotka laittavat luun kurkkuun blogistille.
ttp://tanjaisa.puheenvuoro.uusisuomi.fi/264023-nato-isantamaasopimus-gcm-ja-suomen-kansalta-riistetty-demokratia
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei mitään yllättävää että persu nolaa itsensä julkisesti. Blogistihan vain seuraa Lauran jalanjälkiä.
Suvakit jakaa kansan rahat.
https://suomenkuvalehti.fi/jutut/kotimaa/pakolaisbisnes-kannatti-luona-teki-vastaanottokeskuksilla-yli-kolmen-miljoonan-euron-voiton/?shared=984968-f754ae78-999
Nuoria kehitysmaalaisia jätkiä notkuu joka paikka täynnä mm Helsingissä.
Eikä nuo ole mitään pakolaisia,mutta elätettävä ne on, koska niitä ei pois maasta saada.
Minun käsitys on kyllä,että persut tämän asiasn kanssa kaikkein vähiten itseään nolaavat ja on nolanneet.Mikä helv...n velvollisuus on pienellä tundrassa elävällä kansalla elättää nuita tuhansien kilometrien päästä tulevia nuoria miehi? Kuka on semmosen sopimuksen allekirjoittaja, joka Suomen tämmöseen elatusvelvoillisuuteen velvoittanut täysin vieraille ihmisille.
Persut on ainoa puolue joka julkisesti tätä menoa vastustaa.Siksi saavat seuraavissa vaaleissa ensimmäisen kerran minun kannatukseni.
”Valtionrajat eivät ole aukeamassa eikä laittomasta siirtolaisuudesta olla tekemässä laillista – siitä huolimatta, millaisia asioita YK:n siirtolaisuuspaperista (GCM) puhutaan niin maailmalla kuin kotimaassakin.
– Meidän (ulkoministeriön) näkemyksen mukaan meneillään on Euroopan laajuinen valeuutiskampanja, eli asiakirjaa ymmärretään tahallaan väärin ja siitä levitetään tarkoituksellisesti väärää tietoa, sanoo ulkoministeriön johtava asiantuntija Renne Klinge STT:lle.”
” Ulkoministeri Timo Soini (sin) huomautti Huhtasaarelle, että kyse ei ole allekirjoitettavasta sopimuksesta vaan YK:n yleiskokouksessa normaalilla päätöslauselmamenettelyllä hyväksyttävästä asiakirjasta.
”
”Myös Klinge korostaa, ettei GCM velvoita jäsenmaita mihinkään, eikä sitä oikeastaan kuulu edes kutsua sopimukseksi. 23 tavoitteen asiakirja eli kompakti on ohjenuora kaikille YK:n jäsenmaille siirtolaisuusaiheisissa kysymyksissä.”
” GCM kattaa koko siirtolaisuussyklin aina lähtösyistä palautuksiin. Hyötyjiksi Klinge luettelee niin lähtö-, kauttakulku- kuin vastaanottajamaat sekä siirtolaiset itse.
”
” – Tavoitteena on, ettei laitonta ja epäjärjestäytynyttä siirtolaisuutta enää olisi.
”
Iltasanomat
Osaat siis kopioida?
Et tainnut tietää että ihmiset osaavat itsekin lukea.
Oletko sinä lukenut GCM sopimuksen?
Kerrohan missä kohtaa siinä on se kohta joka tekee siitä sitovan kuten Laura väittää.
Mikä muuten lainauksessa ei pidä paikkaansa?
Kerrohan.
Persuvihaajilla taas uusi päivä :))))
Se että kertoo faktoja ei ole vihaamista.