Moi, tarvis vastauksia juttuun mikä vaivaa mieltä. Harrastettiin tyttöystävän kanssa suuseksiä jonka jälkeen itsetyydytin ja laukesin. Sen jälkee ooteltii hetken aikaa ja työnsin pikkurillin hänen sisään. Aloin jälkeenpäin miettiä voiko hän tulla raskaaksi jos pikkurillis oli kuivunutta spermaa? En muista oliko ja voi hyvinkin olla ettei ollu just siinä sormessa. Tyttöystävällä oli just menkat loppumassa ja hän alko käyttää e-pillereitä 4 päivää ennen tätä touhua. Alkaako pillerit vaikuttaa nii nopeesti? Mitä ootte mieltä pitäskö ottaa jälkiehkäsy? Tyttöystävä otti kuukautta aiemmin jälkiehkäsyn ku mokattii aiemmi mut uskaltaaks enää ottaa uudestaa varsinkaan ku käyttää E pillereit? Tarvitaa kriittisesti apua! Kiitti vastauksista.
Avunpyyntö
7
543
Vastaukset
- Helkkarinurpot
Toivottavasti ette lisäänny.
- Tsemppiääää
Periaatteessa on mahdollista, että tyttöystäväsi olisi tullut raskaaksi, mutta silti aika epätodennäköistä. E-pillereiden vaikutus pitäisi alkaa aikalailla heti, koska vaikutus loppuukin nopeasti, jos vuorokauden on ilman. Ei E-pillerit estä jälkiehkäisypillerin ottamista, koska se on kertaluontoinen annos, joka otetaan.
- Pikkukullinen
Teidän molempien kannattaisi hankkia sterilisaatio.
Olis varma ettei enään tuli vahinkoja lisää. - apokeneqa
siittiöt kuolee kun on ilman kanssa tekemisissä, eli kuivuneesta spermasta ei voi tulla raskaaksi. Jos pillerit on alotettu menkkojen ekana päivänä, niin ei voi myöskään tulla raskaaks
- Tisuli86
Mitä haittaa muutamasta muksusta on?
- Löylykauhasinnetilalle
Yleensä nuo geenit periytyy, siis aina.
Idiooteista vanhemmista ei voi tulla muunlaisia lapsia.
Siksi tuollaisilta miehistä pitäisi napsasta munat pois.
Ja työntää se löylykauha...
- infoo888888888888
Kuiva ja ihan märkäkään sperma ei saa naista raskaaksi jos siinä ei ole tarpeeksi elossa olevia siittiösoluja.
Sperma ei tee naista raskaaksi vaan siittiösolu(t) jo(t)ka onnistuvat hedelmöittämään munasolun, sperman tehtävä on suojella siittiöitä jotka kulkevat vagina nesteeseen ja sieltä munasoluun.
Miettikääs hieman, 1 siittiösolu riittää hedelmöitykseen, yhdessä teelusikallisessa spermaa voi olla yli miljardi siittiötä, naiset synnyttäisivät vitusti lapsia jos sperma hoitaisi homman XD.
Raskaus on hieman monimutkaisempi kuin voisi kuvitella, jotkut onnistuvat tulemaan raskaaksi ensi yrittämällä, jotkut vasta 10:llä kerralla ja jotkut eivät joko koskan tai hyvin pienellä todennäköisyydellä.
E-pillerit vaikuttavat viimeistään suunnilleen 3-4 tunnin sisällä ja kunhan vain aamulla herätessä joka päivä ennen yhdyntää on ottanut sen, niin raskaaksi tulemisen todennäköisyys on ERITTÄIN pieni.
Jos niin kovasti pelkäätte raskautta, niin sopii käyttää kondomia E-pillereiden lisäksi, silloin raskaus on mahdotonta kunhan vain kumi ei hajoa, muussa tapauksessa sterilointi on ainoa varma tapa välttää kakaroita.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1256227Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto635161SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun724290SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1023864Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost133642Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213210SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522556Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352519Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT902258Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat672252