Moi, tarvis vastauksia juttuun mikä vaivaa mieltä. Harrastettiin tyttöystävän kanssa suuseksiä jonka jälkeen itsetyydytin ja laukesin. Sen jälkee ooteltii hetken aikaa ja työnsin pikkurillin hänen sisään. Aloin jälkeenpäin miettiä voiko hän tulla raskaaksi jos pikkurillis oli kuivunutta spermaa? En muista oliko ja voi hyvinkin olla ettei ollu just siinä sormessa. Tyttöystävällä oli just menkat loppumassa ja hän alko käyttää e-pillereitä 4 päivää ennen tätä touhua. Alkaako pillerit vaikuttaa nii nopeesti? Mitä ootte mieltä pitäskö ottaa jälkiehkäsy? Tyttöystävä otti kuukautta aiemmin jälkiehkäsyn ku mokattii aiemmi mut uskaltaaks enää ottaa uudestaa varsinkaan ku käyttää E pillereit? Tarvitaa kriittisesti apua! Kiitti vastauksista.
Avunpyyntö
7
573
Vastaukset
- Helkkarinurpot
Toivottavasti ette lisäänny.
- Tsemppiääää
Periaatteessa on mahdollista, että tyttöystäväsi olisi tullut raskaaksi, mutta silti aika epätodennäköistä. E-pillereiden vaikutus pitäisi alkaa aikalailla heti, koska vaikutus loppuukin nopeasti, jos vuorokauden on ilman. Ei E-pillerit estä jälkiehkäisypillerin ottamista, koska se on kertaluontoinen annos, joka otetaan.
- Pikkukullinen
Teidän molempien kannattaisi hankkia sterilisaatio.
Olis varma ettei enään tuli vahinkoja lisää. - apokeneqa
siittiöt kuolee kun on ilman kanssa tekemisissä, eli kuivuneesta spermasta ei voi tulla raskaaksi. Jos pillerit on alotettu menkkojen ekana päivänä, niin ei voi myöskään tulla raskaaks
- Tisuli86
Mitä haittaa muutamasta muksusta on?
- Löylykauhasinnetilalle
Yleensä nuo geenit periytyy, siis aina.
Idiooteista vanhemmista ei voi tulla muunlaisia lapsia.
Siksi tuollaisilta miehistä pitäisi napsasta munat pois.
Ja työntää se löylykauha...
- infoo888888888888
Kuiva ja ihan märkäkään sperma ei saa naista raskaaksi jos siinä ei ole tarpeeksi elossa olevia siittiösoluja.
Sperma ei tee naista raskaaksi vaan siittiösolu(t) jo(t)ka onnistuvat hedelmöittämään munasolun, sperman tehtävä on suojella siittiöitä jotka kulkevat vagina nesteeseen ja sieltä munasoluun.
Miettikääs hieman, 1 siittiösolu riittää hedelmöitykseen, yhdessä teelusikallisessa spermaa voi olla yli miljardi siittiötä, naiset synnyttäisivät vitusti lapsia jos sperma hoitaisi homman XD.
Raskaus on hieman monimutkaisempi kuin voisi kuvitella, jotkut onnistuvat tulemaan raskaaksi ensi yrittämällä, jotkut vasta 10:llä kerralla ja jotkut eivät joko koskan tai hyvin pienellä todennäköisyydellä.
E-pillerit vaikuttavat viimeistään suunnilleen 3-4 tunnin sisällä ja kunhan vain aamulla herätessä joka päivä ennen yhdyntää on ottanut sen, niin raskaaksi tulemisen todennäköisyys on ERITTÄIN pieni.
Jos niin kovasti pelkäätte raskautta, niin sopii käyttää kondomia E-pillereiden lisäksi, silloin raskaus on mahdotonta kunhan vain kumi ei hajoa, muussa tapauksessa sterilointi on ainoa varma tapa välttää kakaroita.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3902957SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis662334Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781989Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis1161706- 1401572
- 691189
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021039Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön268993Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li12992- 40864