Avunpyyntö

Tompsoni123

Moi, tarvis vastauksia juttuun mikä vaivaa mieltä. Harrastettiin tyttöystävän kanssa suuseksiä jonka jälkeen itsetyydytin ja laukesin. Sen jälkee ooteltii hetken aikaa ja työnsin pikkurillin hänen sisään. Aloin jälkeenpäin miettiä voiko hän tulla raskaaksi jos pikkurillis oli kuivunutta spermaa? En muista oliko ja voi hyvinkin olla ettei ollu just siinä sormessa. Tyttöystävällä oli just menkat loppumassa ja hän alko käyttää e-pillereitä 4 päivää ennen tätä touhua. Alkaako pillerit vaikuttaa nii nopeesti? Mitä ootte mieltä pitäskö ottaa jälkiehkäsy? Tyttöystävä otti kuukautta aiemmin jälkiehkäsyn ku mokattii aiemmi mut uskaltaaks enää ottaa uudestaa varsinkaan ku käyttää E pillereit? Tarvitaa kriittisesti apua! Kiitti vastauksista.

7

551

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Helkkarinurpot

      Toivottavasti ette lisäänny.

    • Tsemppiääää

      Periaatteessa on mahdollista, että tyttöystäväsi olisi tullut raskaaksi, mutta silti aika epätodennäköistä. E-pillereiden vaikutus pitäisi alkaa aikalailla heti, koska vaikutus loppuukin nopeasti, jos vuorokauden on ilman. Ei E-pillerit estä jälkiehkäisypillerin ottamista, koska se on kertaluontoinen annos, joka otetaan.

    • Pikkukullinen

      Teidän molempien kannattaisi hankkia sterilisaatio.
      Olis varma ettei enään tuli vahinkoja lisää.

    • apokeneqa

      siittiöt kuolee kun on ilman kanssa tekemisissä, eli kuivuneesta spermasta ei voi tulla raskaaksi. Jos pillerit on alotettu menkkojen ekana päivänä, niin ei voi myöskään tulla raskaaks

    • Tisuli86

      Mitä haittaa muutamasta muksusta on?

      • Löylykauhasinnetilalle

        Yleensä nuo geenit periytyy, siis aina.
        Idiooteista vanhemmista ei voi tulla muunlaisia lapsia.
        Siksi tuollaisilta miehistä pitäisi napsasta munat pois.
        Ja työntää se löylykauha...


    • infoo888888888888

      Kuiva ja ihan märkäkään sperma ei saa naista raskaaksi jos siinä ei ole tarpeeksi elossa olevia siittiösoluja.

      Sperma ei tee naista raskaaksi vaan siittiösolu(t) jo(t)ka onnistuvat hedelmöittämään munasolun, sperman tehtävä on suojella siittiöitä jotka kulkevat vagina nesteeseen ja sieltä munasoluun.

      Miettikääs hieman, 1 siittiösolu riittää hedelmöitykseen, yhdessä teelusikallisessa spermaa voi olla yli miljardi siittiötä, naiset synnyttäisivät vitusti lapsia jos sperma hoitaisi homman XD.

      Raskaus on hieman monimutkaisempi kuin voisi kuvitella, jotkut onnistuvat tulemaan raskaaksi ensi yrittämällä, jotkut vasta 10:llä kerralla ja jotkut eivät joko koskan tai hyvin pienellä todennäköisyydellä.

      E-pillerit vaikuttavat viimeistään suunnilleen 3-4 tunnin sisällä ja kunhan vain aamulla herätessä joka päivä ennen yhdyntää on ottanut sen, niin raskaaksi tulemisen todennäköisyys on ERITTÄIN pieni.

      Jos niin kovasti pelkäätte raskautta, niin sopii käyttää kondomia E-pillereiden lisäksi, silloin raskaus on mahdotonta kunhan vain kumi ei hajoa, muussa tapauksessa sterilointi on ainoa varma tapa välttää kakaroita.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      442
      5867
    2. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      10
      4636
    3. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      187
      3606
    4. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      105
      3100
    5. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      74
      2500
    6. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      45
      2464
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      58
      2439
    8. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      92
      2147
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      13
      1860
    10. MTV: Vappu Pimiä lataa yllättävän kommentin Helena Puolakasta: "Eihän Helena Puolakkakaan..."

      Miten Vappu Pimiä pärjäsi mielestäsi MasterChef-tuomarina? Pimiä aloitti MasterChef-tuomarina uudessa pestissä. Nyt Pim
      Tv-sarjat
      17
      1723
    Aihe