turvapaikka hakemukset ovat vain bisnestä

näin tavara liikkuu varmasti tehtaissa linjoilla.Hakemus ajat ovat sitä pitemmät mitä vähemmän tulee turvapaikka hakemuksia.Biisneees siis.Kysymysysys kuuluu siis kuka hyötyy että tehtaat jauhaa ja pauhaa kuka omistaa tehtaan.Sinä minä hän vai he he ja he
3128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mitä?

Äänestä
  • pitäsköhän rautalankasta vääntäää

    Äänestä

  • ekkönää ymmärrä kirjoitti:

    pitäsköhän rautalankasta vääntäää

    kun on huono tuo kielitaito. Ymmärrän vain suomea ja paria muuta kieltä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


plubb plubb kirjoitti:

näin tavara liikkuu varmasti tehtaissa linjoilla.Hakemus ajat ovat sitä pitemmät mitä vähemmän tulee turvapaikka hakemuksia.Biisneees siis.Kysymysysys kuuluu siis kuka hyötyy että tehtaat jauhaa ja pauhaa kuka omistaa tehtaan.Sinä minä hän vai he he ja he

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu