Uuno armeijassa

Kuka laulaa elokuvassa laulun: "...kesä on mun, tahdon kokea sen. Lyhyt se on, mutta ihmeellinen..."? Entä mikä on laulun nimi?
3297
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No EINI tietenkin. On muuten vetävän näköinen mimmi.

Äänestä
  • No on näköjä jos lauluääntäkin.

    Sanatkin on vielä niin hyvät että jos jostakin ne sais niin vois lauleskella kesäiltojen ratoksi muutaman kuukauden päästä.

    Eli mikä kappale?

    Äänestä

kesä ja yö.löytyy poptori pisteestä,eini kokoelmalta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Härski kirjoitti:

Kuka laulaa elokuvassa laulun: "...kesä on mun, tahdon kokea sen. Lyhyt se on, mutta ihmeellinen..."? Entä mikä on laulun nimi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu