Britannia maksaa 6% Bruttokansantuotteesta EU:lle

Kauhee kauhee summa toi 6 % Bruttokansantuotteesta ja ei saa yhtään
mitään ei mitään ja silti pitää maksaa ja maksaa... Miten poijat Pietarissa ja
Junttisuomen persu-kommunistit ja väyryset tähän .... Ei halua ei ei halua
lähteä ja ottaa Kovaa Brexittiä ei sitten millään ja taas valitus jatkuu ja jatkuu.

Ajatelkaa Perust ja kommunisti-persut jotkut maksaa ilosta EU:lle 6 % BKT:stä !!!
Nyt poijat on jotain pielessä... Olettako Tekin tyhmiä ja miksi miksi Britannia maksaa
ja maksaa vielä sen 40 miljardia ja ei lähe ei vaikka autetaan lähtemään ei lähe ja
monet sen Yoouutube sankarit on onnessaan jos lähtevät .... Mutta ei ei maksetaan
vielä 6 % BKT:sta Euroopan unionille ja Unioni nyt katsoo hyväksyykö se tämän
6 % lisän kassaansa ... Mitä poijat Pietarissa ja Junteissa luulee luulee luulee... ?
20396
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat
Aloittaja

Selittääkö Älyälämätä ja Kaapeli ja oliko se yksi joku naula vai mikä se oli
tällä palstalla... Miksi ne maksaa ja Ei Vitt' Ei vitt* lähde vain ja kävele kävele
Mikä siellä Britanniassa mättää Se oli Älymätä Export ja Inportti mikä Mättää
Älymätttää mikä mikä mikä ?

Äänestä
  • britit lähtee PASKA jää PASKASTA nousee eurofighter säälittävä pipi pää.

    Äänestä

Aloittaja

Tiedättekö mitä tyhmille ja yksinkertaisille syötetään ?
Niille kerrotaan aatteita ja olemisia ja rotuja ja kuinka hyvää sukua sinä
olet, että sinulla ei esim ole kyömy nokkaa tai ruman rotuista pärstää ,,,,
Sitten ne äänestää...

Äänestä

Niinpä. Se kertoo VAIN siitä, millainen öykkäri Euvostoliitto on! MUTTA aina UK voi erota kokonaan siitä. Jos nykyinen malli huomataan liian huonoksi, niin UK eroaa kokonaan ja saa saman kohtelun kuin vaikkapa USA. Mielestäni täysi ero on parempi kuin huono sopimukseen perustuva liitto.

Äänestä
  • UK on eroamassa EU:sta. Kyse on vain muutaman asian, kuten P-Irlannin ja EU:n tullirajan järjestelystä.
    Mistään liitosta ei ole kyse. Lisäksi on mahdollista, että Mayn ajama sopimus kaadetaan, jolloin syntyy ns. "kova brexit" kaikkine seurauksineen.

    Äänestä

Aloittaja

Minä+olen+kuullu,+että+lanta+vai+uloste+EU:sta+ulos+vaikka+maksaa+pitäisi+?Nyt+en+oikein+ymmärrä+?+Nyt+ne+pääsee+ulos+ja+ei+halua+ei+lähe+ja+vielä+kinuvat+ja+maksavat+6+%+BKT:stä+ja+osa+ministereistäkin+lähtee+kävelemään,+kun+ei+ymmärrä+ja+ei+lähe+ja+jätä+EU:ta+!Älyjätä+sanoi+juuri+Britannia+Export+ja+Inportti+ja+Naula+vai+kaapeli+pää+sanoi+samaa+Ei+EU:lle+Breittien+ei+ku+Brittien+tarvi+maksaa+...+Suomi+maksaa+ja+Britit+menee+pois+ja+Britit+pääsee+Taivaaseen+ja+Nauraisivat+EU:lle+oikein+Ha+Eiku+räkäsesti+Hääää+hä+hä+HÄÄ.

Äänestä

Jopa valeen murjasit.
Ei tapadu edes unissasi.

Äänestä
Aloittaja

älyäläjätä
16.11.2018 7:17

UUSI
Jopa valeen murjasit.
Ei tapadu edes unissasi.

Kaivetaanko me esille sinun Exportti ja Inportti ja muut kommentit ? ?

Äänestä
  • No niissä on totuutta johon ne laskelmat perustuvat
    joten vihjauksesi on alemmus tunteesi ilmaisu.
    Hyvin matala on itsekunnioituksesi.

    Äänestä

Norja ja Sveitsi myös maksavat isot rahat vuosittain siitä ONNESTA, että saavat olla Euvostoliiton ulkopuolella!!! Mitä se kertoo tuosta hirviöliitosta???

Kyllä maan itsenäisyydestä ja vapaudesta kannattaa maksaa. Muta onhan tämä todella outoa, kun EU pitää jäsenmaita panttivankinaan rahan avulla? Tuollaisesta "liitosta" pakenevat kaikki maat HETI kun siihen tulee tiulaisuus!

Äänestä
  • Hmmm,.. Sä olet hauska. Mistä vapaudesta? Norja ja Sveitsi ovat implementoineet suurimman osan EU-lainsäädännöstä omiin lainsäädäntöihinsä ilman mahdollisuutta vaikuttaa niihin. Molemmissa maissa ei-äänet voittivat EU-äänestyksissä parilla-kolmella prosentilla kyllä-äänet. Sveitsissä äänestettiin EEA:sta ja kun se ei mennyt läpi, Sveitsi veti EU-hakemuksen pois.

    Syyt: Norjan kalatalous, öljy ja valaanpyynti sekä Sveitsillä anonyymi pankkijärjestelmä, joka ei täytä EU:n rahanpesu yms. lakeja.

    Ei EU pidä ketään panttivankina. Toisin kuin 2016 brexit-äänestyksen tuloksen selvittyä monet pelkäsivät, muut eivät lähteneet ero-äänestyksiin, eivätkä lähde. Valtioiden hyvinvoinnista vastaa teollisuus ja palvelut, jotka kärsisivät erosta merkittävästi. Kaikki tämän ymmärtävät jopa Britanniassa.

    Äänestä

  • EiHelvetti kirjoitti:

    Hmmm,.. Sä olet hauska. Mistä vapaudesta? Norja ja Sveitsi ovat implementoineet suurimman osan EU-lainsäädännöstä omiin lainsäädäntöihinsä ilman mahdollisuutta vaikuttaa niihin. Molemmissa maissa ei-äänet voittivat EU-äänestyksissä parilla-kolmella prosentilla kyllä-äänet. Sveitsissä äänestettiin EEA:sta ja kun se ei mennyt läpi, Sveitsi veti EU-hakemuksen pois.

    Syyt: Norjan kalatalous, öljy ja valaanpyynti sekä Sveitsillä anonyymi pankkijärjestelmä, joka ei täytä EU:n rahanpesu yms. lakeja.

    Ei EU pidä ketään panttivankina. Toisin kuin 2016 brexit-äänestyksen tuloksen selvittyä monet pelkäsivät, muut eivät lähteneet ero-äänestyksiin, eivätkä lähde. Valtioiden hyvinvoinnista vastaa teollisuus ja palvelut, jotka kärsisivät erosta merkittävästi. Kaikki tämän ymmärtävät jopa Britanniassa.

    Vapauttakin voi käyttää miten vain, sehän on kiinni oman maan poliitikoista.
    Suomenkin olisi hyväksi erota EUsta .
    Mutta ei tämän maan asioita saada kuntoon nykyisten poliitikkoijen toimin silloinkaan.
    Vanha viisaus sanoo ettei asioita saada korjattua ellei poisteta niitä jotka ovat tilanteen aikaansaaneet.
    Meillä on niin suuri joukko älyllisesti eunukkeja äänestäjissä että viisaiden kansanedustajien saanti eduskuntaan voi olla mahdotonta.

    Äänestä

  • Niin.+Sitä+kutsutaan+demokratiaksi.+Suomi+on+edustuksellinen+demokratia,+jossa+enemmistön+ääni+ratkaisee.+Demokratiassa+saat+olla+vapaasti+yleistä+mielipidettä+vastaan,+mutta+niin+kauan+kuin+yleinen+mielipide+on+EU-myönteinen,+Suomi+pysyy+EU:ssa.+Todellinen+EU:n+vastustus+lienee+korkeintaan+10+%+äänestäjistä,+kun+EU-jäsenyyttä+kannattaa+karkeasti+60+%+äänestäjistä.+Kriittisimmin+EU:hun+suhtautuvien+puolueiden+yhteenlaskettu+kannatus+pyörii+kymmenen+prosentin+korvilla.+Tarvitaan+melkomoinen+jytky,+että+se+muuttuu.+Mä+vetoan+nyt+järkeen.+Britannia+on+entinen+imperiumi+ja+kanasainyhteisön+johtaja.+Ison+Britannian+kuningatar+Elisabet+II+on+virallisesti+valtionpäämies+noin+kymmenessä+valtiossa+ympäri+maailman.+Kuningatar+on+valtion+päämies+mm.+Kanadassa,+Australiassa+ja+Uudessa+Seelannissa.+Britannia+on+maailman+viidenneksi+suurin+talous+ja+neljänneksi+suurin+sotilasmahti,+jossa+asukkaita+on+karkeasti+66+miljoonaa.+Britannia+selviää+kyllä+erosta,+mutta+ei+ihan+kuivin+jaloin.+Paskaa+tulee+satamaan+vielä+melkoisesti.+Suomen+asema+on+hyvin+erilainen.+Britit+ovat+nyt+neuvotelleet+pari+vuotta+erosta+ja+neuvottelujen+tulokset+ovat+brittien+kannalta+äärimmäisen+huonot.+Seurauksena+on+melko+varmasti+no-deal-vaihtoehto.+Mitä+siitä?+UK+ei+ole+Suomi.+Se+on+Kansainyhteisön+johtaja,+jolla+on+hyvin+tiiviit+suhteet+mm.+Kanadaan,+Australiaan+ja+Uuteen+Seelantiin.+Kyllä+se+selviää+erosta,+mutta+halpaa+se+ei+tule+olemaan.+Kauppasopimus+USA:n+kanssa+syntyy+varmasti,+mutta+onko+se+niin+edullinen+kuin+britit+toivovat?+Onko+se+parempi+kuin+EU:n+sopimukset?+Toivotaan+niin,+sillä+muuten+Theresa+May+voi+jäädä+viimeiseksi+tai+toiseksi+viimeiseksi+Yhdistyneen+kuningaskunnan+pääministeriksi,+kun+Pohjois-Irlanti+yhdistyy+Irlantiin+ja+Skotlanti+itsenäistyy.+Koska,+jos+totta+puhutaan.+Skotit+eivät+tykkää+yhtään+siitä+kuinka+britit+heitä+komentelevat.+Yksi+itsenäisyysäänestys+on+takana.+2014+itsenäisyyttä+kannatti+44,7+%+skoteista.+Jos+britit+eroavat+Euroopan+unionista,+mikseivät+skotit+voisi+yhtä+hyvin+erota+Yhdistyneistä+kuningaskunnista.+Ei+Iso+Britannia+ole+kovinkaan+homogeeninen+valtio.+Skotit+ovat+skotteja,+irlantilaiset+irlantilasia+ja+walesilaiset+walesilaisia.+EU-äänestyksessä+skotit+ja+pohjois-irlantilaiset+vastustivat+selvästi+eroa+EU:sta+kun+walesilaiset+ja+englantilaiset+kannattivat+sitä.+Pitäisikö+siis+kuningaskuntien+unioni+laittaa+samalla+kertaa+lihoiksi?

    Äänestä

Aloittaja

Eikö+siellä+olekkaan+se+ihanuus+siellä+siellä+siellä+EU:n+ulkopuolella,+kun+pitää+noin+vastaan+harata+?+?+Maksavat+45+MIljardia+ja+6%+bruttokansantuotteesta+EU:lle.+Ei+ei+ei+ei+perskele+kiinnosta+lähteä+siihen+älymätä+exporttiin+ja+inporttiin+ei+sitten+millään+?Kuka+pidätteleee...+Britit+voi+tehdä+kauppaa+koko+maailman+kanssa+ja+ostella+ja+myydä+banaaneja+?Joko+Me+päästään+persujen+ja+väyrystely+jämien+kanssa+ja+kommunisti+poikien+ja+valtio+ja+rotupoikien+kanssa+siihen,+että+Euroopan+unioni+on+suurvalta+ja+aika+aika+iso+tekijä+?Nä+nytten,+kuinka+hienot+mahdollisuudet+on+jokaisella+suomen+ja+euroopan+unionin+kansalaisella.Parempaa+saa+poijat+hakemalla+hakea,+kuin+tasa-arvoista+euroopan+unionin+kansalaista.

Äänestä

EU leipäjono tulee olemaan pitkä ja tie kivikkoinen
neljännen Saksa Natzi vallan alla.
Liittovaltiota odottaa mutteri ampujan työpaikka
Saksan Uus Natzi puolueen autotehtaalla.
Ja jos hää ei pärjää siellä ni sitten kaasukammioon
ja tehdään hänestä saippuaa.
Läski Mooseksesta tulee paljon saippuaa.

Äänestä
  • Parempaa todistusta älyn-jättämän tyhmyydestä on vaikea keksiä.

    Eikä tarvitse! Hän tekee sen itse!

    Äänestä

  • Ei-naurata kirjoitti:

    Parempaa todistusta älyn-jättämän tyhmyydestä on vaikea keksiä.

    Eikä tarvitse! Hän tekee sen itse!

    Älä kiirehdi kyllä tulet perimään Liittovaltion
    mutteri ampujan työpaikan joten kasvata vain
    rauhassa läski kerroksia.

    Achtung Ja RIP.

    Äänestä

To+Liittovaltio+Alias+Eurofighter:Ilta+sanomat+Gallup+ensimmäisestä+Kreikan+avustuksesta:90%+Ei+auteta.10%+autetaan.Liittovaltio:90%+suomalaisista+on+EU+mielisiä.10%+on+EU+ta+vastaan.Liittovaltio+yllätettiin+rysän+päältä+lannoittamassa+housut+alhaalla.

Äänestä

Eunukki taas sekoilee. UK maksaa VAIN sen takia, että laskee saavansa rahat takaisin mm. tullivapauden takia!

Vai luuletko tosiaan brittien maksavan suuret rahat siitä "ilosta", että saa olla mukana EU-kimpassa???

Ja EU-jäsenenä UK maksoi varmasti VIELÄ enemmän!

Äänestä
  • Eipä ole EU-vihaajilla tiedon hiventäkään.

    UK maksaa EU:n jäsenvelvoitteet loppuun asti. Tullivapauskin kestää vain sen ajan.

    Mitä eron jälkeen maksetaan, on täysin auki, koska sopimusta värkätään vasta erosta, ei jatkosta. Kauppasuhteet sovitaan parin lähimmän vuoden aikana. Sitten niistä voi jotain arviota esittää.

    Eron arvioidaan tulevan tuotantoelämälle huomattavasti jäsenyyttä kalliimmaksi.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Eurofighter kirjoitti:

Kauhee kauhee summa toi 6 % Bruttokansantuotteesta ja ei saa yhtään
mitään ei mitään ja silti pitää maksaa ja maksaa... Miten poijat Pietarissa ja
Junttisuomen persu-kommunistit ja väyryset tähän .... Ei halua ei ei halua
lähteä ja ottaa Kovaa Brexittiä ei sitten millään ja taas valitus jatkuu ja jatkuu.

Ajatelkaa Perust ja kommunisti-persut jotkut maksaa ilosta EU:lle 6 % BKT:stä !!!
Nyt poijat on jotain pielessä... Olettako Tekin tyhmiä ja miksi miksi Britannia maksaa
ja maksaa vielä sen 40 miljardia ja ei lähe ei vaikka autetaan lähtemään ei lähe ja
monet sen Yoouutube sankarit on onnessaan jos lähtevät .... Mutta ei ei maksetaan
vielä 6 % BKT:sta Euroopan unionille ja Unioni nyt katsoo hyväksyykö se tämän
6 % lisän kassaansa ... Mitä poijat Pietarissa ja Junteissa luulee luulee luulee... ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu