Persut haluavat vähentää maahantunkeutumista. Lisääntyvä väestömäärä aiheuttaa saastumista ja lisää päästöjä. Liikenteen päästöt saadaan parhaiten kuriin, kun Suomeen ei tuoda nuoria miehiä. Nuoret miehet hankkivat autoja!
Ahvenanmaalle maksettavaa klumppisummaa Persut ehdottavat vähennettävän 100 mij €. Teollinen tuotanto ja maatalous Ahvenanmaalla lisää laivaliikennettä. Laivaliikenne on pahin Itämeren saastuttaja ja ilmaston pilaaja.
Mikseivät muut puolueet huomio ympäristötekoja budjeteissaan?
PERSUJEN vaihtoehtobudjetti on ympäristöbudjetti!
4
120
Vastaukset 4
- malli_kuisti
jumalauta saatana
- Hallelujaavaa
Persut viherpiipertäjinä.
- pienyrittäjä
Persut haluavat kaikki roskat kipattavaksi takapihoille.
On riistopersuismia joka riistää kansalta niin rahat, vapauden kuin monilta hengenkin. Ympäristövarat sijoitetaan aseisiin. Siihen sinuna kiinnittäisin suuremmin huomiota!Persut kannattavat ydinvoimaa, joka on ympäristöystävällisintä energiaa.
Ydinvoiman vastustajat ovat syyllisiä ilmastonmuutokseen. Mikäli meillä olisi riittävästi ydinvoimaa tuottamaan sähköä voisimme siirtyä nopeasti päästöttömään liikenteeseen. Mikäli rahojamme ei tuhlattaisi maahanmuuttoon, kehitysapuun ja Ahvenanmaan tukeen meillä olisi varaa tukea sähköautoja.
Poliittinen valinta, että mihin verosi menevät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1341712
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta2151110Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.
Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.171805Olen Aito Narsisti
Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.258612- 33561
Outo liikkuja
Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut11524- 187519
- 205507
- 41456
Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä
Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen18433