Kokoomuksella on ihme vaikutus

Kaikki jotka niiden kanssa mitään yhteistyötä alkaa tekemään muuttuu paskaksi.
Semmonen puolue jotka tähänastisella politiikallaan on saanu enemmän suomalaisia hengiltä ku venäläiset toisessa maailmansodassa.
566
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mut me leipäjonolaiset ja köyhät taas äänestämme kokoomusta?

Äänestä

Ei varmasti,eikä varmasti myöskään sellaista puoluetta joka on tuon kanssa valmis hallitusyhteistyöhön.

Äänestä

Vasemmistoliberaalit eli kulttuurimarxistit ovat vallannet Kokoomuksen johdon Kataisen tultua puheenjohtajaksi. Puolueen jäsenten pitää heivata nuo vasurisoluttautujat ulos ja palauttaa perinteinen isänmaallinen ja sinivalkoinen puolue itselleen ja äänestäjilleen.

Äänestä
  • Lisäksi Kokoomus alisettiin RKP:n apupuolueeksi Kataisen aikaan, kun RKP-säätiö maksoi pois Kokoomuksen jättimäisen puoluevelan. Tuntuu, että velanmaksu ei lopu koskaan!?

    Äänestä

Joskus 70- luvulla vasemmistopuolueet olivat kansallistamassa kaikkea mieleentulevaa, kokoomus panee paremmaksi: se ylikansallistaa, pidin kokoomusta ennen yrittäjien puolueena, oli käsitys että vastustetaan valtiovallan paisumista ja julkisten menojen kasvattamista, nyt kokoomuksen Häkkänen halusi kaverilleen kansliapäällikölle 10 prosentin palkankorotuksen muutenkin tolkuttomaan palkkaan, kokoomus on näemmä löytänyt uuden hillotolpan.
Kaikki mahdollinen ajetaan isoiksi kokonaisuuksiksi ja myydään ulkomaille, minua huolestuttaa pienten vesiosuuskuntienkin kohtalo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Geego kirjoitti:

Kaikki jotka niiden kanssa mitään yhteistyötä alkaa tekemään muuttuu paskaksi.
Semmonen puolue jotka tähänastisella politiikallaan on saanu enemmän suomalaisia hengiltä ku venäläiset toisessa maailmansodassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu