https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/c580cb78-aa46-4a31-8352-1204c047e09d
Eipä tuohon ole mitään lisättävää, eikä tuo ole edes mikään uutinen jokainenhan tuon arvasi jo ennen kuin varmistava tieto asiasta tuli.
Mutta epäilemättä edelleenkin löytyy joku tollo jonka mielestä kyseessä on koko maailman kattava salaliitto Venäjää vastaan, sillä eihän kukaan nähnyt Venäjän tekevän sitä ja jos näkikin niin kyseessä täytyy olla lavastus.
No valtaosalle ihmisistä asia on kuitenkin jo loppuun käsitelty, enää odotellaan vaan seurauksia.
Eipä tuohon ole mitään lisättävää, eikä tuo ole edes mikään uutinen jokainenhan tuon arvasi jo ennen kuin varmistava tieto asiasta tuli.
Mutta epäilemättä edelleenkin löytyy joku tollo jonka mielestä kyseessä on koko maailman kattava salaliitto Venäjää vastaan, sillä eihän kukaan nähnyt Venäjän tekevän sitä ja jos näkikin niin kyseessä täytyy olla lavastus.
No valtaosalle ihmisistä asia on kuitenkin jo loppuun käsitelty, enää odotellaan vaan seurauksia.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Oliko mukana jo todisteita?
Nythän vasta aletaan asialliset keskustelut, tähän asti se on ollut yhtä huutamista.
Olisi syytä Suomen herrojen oppia ymmärtämään alkeellisimpia käytöstapoja eikä apinoida Norjaa.
Tiltun taktiikka on tehdä uhrista syyllinen. Täsmälleen kuten YLE:llä dokumentissa kerrottiin.
Kuten avauksessakin sanottiin niin aina löytyy joku tollo joka totuutta hyväksy, eikä sitä koskaan ymmärrä.
Onneksi teitä ei ole kuin pari epätoivoista inisijää.
Kun jotain epämieluisaa tapahtuu ja ellei muutoin todisteta, syyllinen on Venäjä.
Vinkuryssä!
Niin mistäköhän tuo mahtaisi johtua, olisiko jo liian monta kertaa ollut syyllinen?
Ja nyt saa sitä mitä on tilannut.
Minua ei haittaa pätkääkään naapurin toimet.
Musti!. Nouda keppi.
No totta kai haittaa ja hävettääkin ankarasti, ethän sinä muuten nimettömänä ryssän persettä täällä nuolisi.
Oikeesti ei haittaa.
suomitollon tietolähde iltalehti, sanomat.....kaikki puhuvat pelkkää pastaa, paitsi maalaismummot, mutta toisaalta ne taas ei tiedä mistään mitään.....omilla aivoilla eteenpäin , jos ei pelotella atomipommilla, niin sitten ydinvoimalla tai häirinnällä, mutta aina pitää jollain pelotella, ja suomiparkahan pelkää. pelko muuttuu lopuksi velaksi ja velka työksi ja taas saa muu maailma ilmasen suon kaivajan.
Hyvä kun venäläiset tulis ja lopettas tän ValtioRappion...
Kannattaisi hiukan perehtyä historiaan, niin silloin ehkä ymmärtäisit että kun venäläisistä on kysymys niin teikäläisethän ne on ensimmäisenä lopetuslistalla, sekin on jo nähty aiemmin.
Jep sehän nähtiin sata vuotta sitten, eikä ole vieläkään lakannut naurattamasta.
Elikkä, todennäköisesti ei mitään vaikuttamista edes ollut?
Tuulesta temmattu juttu kuten Airisto, mitä seuraavaksi?
Mitäkö seuraavaksi? No sehän riippuu ihan siitä että minkä raadon kimpusta se ryssä seuraavaksi jää kiinni housut kintussa.
Se olis todella kiva juttu jos varmistuisi Venäjäksi.He pystyvät kaikkeen on pelit ja pensselit.Voittamaton mahtava Venäjä,ilo seurata heidän voitokasta kulkua maailmalla.Kaikkialta heidän tielleen sattuvilta kuuluu vikinää ja vaikerrusta.Vastaus pikku vikisijöiden valituksiin on aina,mitäs sitten ja vikisijät joutuvat tyytymään siihen.
No siitähän sen ryssän tunnistaa että vaikka paska valuu jo puntista ja haju on kamala, niin sehän kieltää housuun paskoneensa.
Ööö katsotaampa karttaa kukahan se häiritsiä mahtaisi olla ??
Oiskohan nigeria sieltähän niitä kirjeitäkin tulee .
Venäläiset kutsuvat Venäjää jäiseksi Nigeriaksi.
Mitäs ruSSonatsi tähän?
Natoon pitää luottaa tässä asiassa.
Noloa, Nato harjoittelee sodankäyntiä kuin isot pojat ainakin, sitten joku paha vielä isompi poika teke kiusaa...alkaa kauhea itkunmärinä.
Kuvitelkää tällaiset märisijät tosi tilanteeseen.
Myönnät Venäjän häirinneen GPS:ää, rehellistä.
"sitten joku paha vielä isompi poika teke kiusaa...alkaa kauhea itkunmärinä."
Alkaa, koska kyseessä on joku PIENI ja kyseessä on rauhanaika. On edesvastuutonta silloin tahallisesti häiritä sotilas- ja siviililiikennettä!
"Kuvitelkää tällaiset märisijät tosi tilanteeseen."
Sota-aikana se on perusteltua ja silloin loppuu myös GLONASSin toiminta!
Kuvitellaan vaan, teikäläisiä ei edes tarvitse kuvitella kun se karu totuus nähtiin jo 40-luvulla.
Saksalaisethan olisivat hävittäneet ryssät tältä planeetalta jos länsivallat eivät olisi pelastaneet.
Oli se sellainen virhearvio.
Ensin kuvitellaan kuinka tyhmä ja surkea valehtelija sinä olet, samalla kun arvuutellaan kuinka se isäntämaasopimus voi olla yhtä aikaa laiton ja sitova, minkä maan lakien mukaan.
Eikä ole siitä kenkälaatikon kokoisesta ydinvoimalastakaan tullut mitään tietoa, kyseessä olisi kuitenkin maailmanhistoria mullistavin keksintö ja sinä olet ainoa joka siitä on edes kuullut.
Vetää sanattomaksi.
Missä peukutukset, kuvitteletko olevasi näkymätön ilman peukkua?
Katos katos, yrittää olla viisaampi mihin rahkeet riittävät.
Kukaan älykäs ei halua tietää, missä Venäjä peukuttaa eli haluaa peukkuaa pitää.
Haluaako trolli?
Ensin kuvitellaan kuinka tyhmä ja surkea valehtelija sinä olet, samalla kun arvuutellaan kuinka se isäntämaasopimus voi olla yhtä aikaa laiton ja sitova, minkä maan lakien mukaan.
Eikä ole siitä kenkälaatikon kokoisesta ydinvoimalastakaan tullut mitään tietoa, kyseessä olisi kuitenkin maailmanhistoria mullistavin keksintö ja sinä olet ainoa joka siitä on edes kuullut.
Kuvitteletko sinä omaavasi vähäisintäkään uskottavuutta noiden idioottimaisuuksien jälkeen, on myös hyvä muistaa että vastaavia järjettömiä valheita sinä olet sekoillut jo tuhansia joten mitäpä arvelet omasta uskottavuudestasi?
Niin että pysy vaan peukkuvahtina sillä minkäänlaiseen keskusteluunhan sinusta ei ole, katsos kun keskustelu ja sairas valehtelu ovat kaksi eri asiaa.
Mutta hei kohta on joulu ja silloin saat mellastaa palstalla itseksesi niillä kymmenillä eri nimimerkeilläsi ihan rauhassa, me nauramme sinua taas sitten joulun jälkeen.
Kerrohan että mikä tekee sinusta niin vastenmielisen tapauksen ettei kukaan siedä sinua edes jouluna?
Miksi amerikkalaiset eivät muka saisi murhata suomalaisia, jos venäläisetkin ovat saaneet?
Ja miksi USA ei saisi varastaa suomalaisten taloja, mökkejä, metsiä, peltoja ja rantoja, jos venäläisetkin ovat saaneet?
Pientä tasapuolisuutta, hei.
Vai onko Venäjällä joku ensiyön oikeus suomalaisten neitsyyteen ja omaisuuteen?