Pakolainen murhasi suvaitsevaisen miljonäärin
bnbnn
12254
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Vanha sammakkoherra istui joen rannalla ihmettelemässä iltaa. Skorpioni saapui hänen luokseen. Sammakko katseli skorpionia epäilevästä, sillä hän tiesi skorpionin olevan vaarallinen.
”Voisitko viedä minut joen toiselle puolelle?” skorpioni kysyi sammakolta. ”Matkustaisin selkäsi päällä.” Sammakko epäröi ja kertoi pelkäävänsä skorpionin pistävän häntä. Skorpioni kuitenkin lupasi olla pistämättä.
Niin he lähtivät yhdessä ylittämään jokea. Sammakko ui ja skorpioni istui hänen selkänsä päällä. Puolessa välissä matkaa skorpioni kuitenkin pisti sammakkoa. ”Miksi teit sen? Sinähän lupasit?” sammakko parkaisi. ”Nyt me hukumme molemmat.” Skorpioni kuitenkin kertoi, ettei hän voinut sille mitään. Pistäminen oli osa häntä – se oli hänellä luonteessaan.
---------
Totuus näistä asioista on kielletty. Valkopestään muslimeita sekä muita matuja. Koraanissa käsketään tappamaan vääräuskoisia ja juutalaisia. Miksi musut toimisivat eri tavalla? Hedelmistään puu tunnetaan.
Lainattu:
"Kun Mohammed halusi mennä naimisiin syyrialaisen naisen kanssa, hänen ystävänsä Michael tarjosi hänelle uutta taloaan.
"Maksaakseen takaisin" Michaelille Mohammed ilmaisi halukkuutensa sisustaa uuden kotinsa, ettei Michael joutuisi maksamaan työntekijöille."
Aivan käsittämätöntä sakkia! Siinä on niiden ajattelutapa pähkinänkuoressa!
No, näitä sattuu, mohamed tunsi itsensä häpäistyksi kun juutalainen auttoi häntä. Kunniamurha.
Hehhee, melkein olisi voinut tapahtua lestakepulille joka jo lupasi pohjoisessa olevan residenssin pakoloisten oleiluun.
Lestakepulia ei edes hillinnyt matun raiskaamaksi joutuneen kymmityttösä kohtalo.
Naapurusto pani kampoihin, kiitos siitä.
Muslimi ei armahda vaan sopivan syyn keksittyään lahtaa vääräuskoisen. Ei muslimin kannattaa pysyä erossa islaminuskoisista oman terveytensä takia.
AL WALAA WAL BARAA on käsite rakastamisesta ja vihaamisesta Allahin tähden.
Baraa osio tarkoittaa vihaamista: vääräuskoisten kanssa ei saa olla ystävä, ei saa auttaa, ei saa omaksua hänen tapojaan, pukeutumista yms. Täytyy pitää häntä vihollisenaan ja pitää etäisyyttä häneen.
Pysyä loitolla siitä, mitä Allah vihaa.
Islamin uskossa on paljon tällaisia jänniä jippoja, jotka tekevät siitä täysin kelvottoman mihinkään yhteistoimintaan ihmisten kanssa. Oliko Muhammed epäsosiaalinen tai psykopaatti keksiessään tällaisen uskonnon? Ilmeisesti.
Harvinaisen sairas uskonto.
Ei se olekaan uskonto vaan mielipuolinen kultti.
Surkea juttu, mutta olisihan asiat voineet mennä vielä huonomminkin. Mohammed olisi voinut murhata vielä jonkun toisenkin ihmisen.
Suomessa ei tarvitse pelätä kuin venäläisiä.
Älä tapa lypsävää lehmää. (Juutalainen sananlasku.)
Maksetaan vaan velkaamme kiltisti näille "ihmelapsille".
Suvaitsevaiset kiittävät. Mitä rikkautta tuokin tulokas sai aikaan?