Vuosi 2005

Paras mita voisi tapahtua vuonna 2005.

Tama on minun uudenvuodentoivoukseni. Jumalaltakin voisi koskiskella.

Se menee seuraavanlaisesti:

Pentti Arajarvi eroaa Tarja Halosesta. Arajarvi purkaa tuntemuksiaan Iltapaivalehtiin, ja kertoo ettei "yksinkertaisesti enaa kestanyt sita femakkoa".
1210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Paras mitä voisi ja tulee tapahtumaan pian eli kohta eli vielä tällä vuosipuoliskolla:
Tavalliset ihmiset tajuaa vihdoin että he voivat vaikuttaa maailman asioihin ja saavat sodat ja ylikansallisten yritysten tuhoisan saneluvallan loppumaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mies kirjoitti:

Paras mita voisi tapahtua vuonna 2005.

Tama on minun uudenvuodentoivoukseni. Jumalaltakin voisi koskiskella.

Se menee seuraavanlaisesti:

Pentti Arajarvi eroaa Tarja Halosesta. Arajarvi purkaa tuntemuksiaan Iltapaivalehtiin, ja kertoo ettei "yksinkertaisesti enaa kestanyt sita femakkoa".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu