...tai Raittis.
Ratikan nimeksi "Raitis"
7
185
Vastaukset
- pikajuna-hervannasta
Ratikalla on jo nimi. Nimi on RATIKKA. Turha tyrkyttää kaikelaisia versioita.
- köyhille
Sosiaalirekka.
- ratikka.on.kakka
Kakka pötkö
Ihanalle pinkille Mansulle on valittu jo nimi :-) Kiva kuitenkin että mielenkiintoa riittää edelleen Mansua kohtaan, vaikkei se ole edes valmis!
- oletkosekaisin
Mikä helvetin mansu? Kas kun ei mensu. Menstruaatio. No, tuleehan niistä kaiketi kuivahtamaan päässeen kuukautisveren värisiä, että sikäli.
- ihmettelen-vaan
oletkosekaisin kirjoitti:
Mikä helvetin mansu? Kas kun ei mensu. Menstruaatio. No, tuleehan niistä kaiketi kuivahtamaan päässeen kuukautisveren värisiä, että sikäli.
Toi edellinen poistettu mielipide ei ollut läheskään noin "raaka" kuin toi mensu juttu. Onko siellä valvojat päissään vai muuten vaan sekaisin ????
- Näin.on.asia
Mansu juuttui ikivanhaan nollakuituun.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986458KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3605994Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602923Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521092374Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1072048- 1251774
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191653Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811320- 731217
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331178