Redi - mamukeskus?

https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000005903812.html
Jutusta syntyy kuva, että lähes kaikki liikkeiden pitäjät Redissä ovat mamuja. Onko näin, vai onko toimittaja ollut mamumyönteinen?
2156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ilmankos myyntiä ei tule sehän on kunnon basaari.

Äänestä

Hmm. Iso-osa ostoskeskuksista kärsii siitä norkoilevasta väkijoukosta epämääräisiä hiippareita, joten en kyllä ihmettele ettei ole maksukykyisten suosiossa. Itse vältän tuommosia paikkoja kun saa asioida paljon rauhallisemmassa, lähikaupoissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eiKirj kirjoitti:

https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000005903812.html
Jutusta syntyy kuva, että lähes kaikki liikkeiden pitäjät Redissä ovat mamuja. Onko näin, vai onko toimittaja ollut mamumyönteinen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu