Joo näin pääsi käymään...mutta lappajärven kiveäkin tyhmemmät uskovaiset eivät saaneet koppia.No odotellaan seuraavaa saapumista.
Jeesus tuli ja meni.
KarvalastaKajahtaa
7214
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Jeesus tulee takaisin vielä maan päälle, sehän on selvää. Mutta Jeesuksen tulon voi ymmärtää myös siten, että ottaa Hänet vastaan Pelastajana ja Vapahtajana, kun on etsikon aika.
Malesiassa toimittiin oikein näitä Jeesus hörhöjä kohtaan.
Suomalaiset pidätettiin keskiviikkona poliisin saaman ilmoituksen perusteella.
Neljä Suomen kansalaista on pidätetty Malesiassa epäiltynä uskonnollisen materiaalin jakamisesta julkisilla paikoilla, useat malesialaislehdet uutisoivat.
Suomalaisia epäillään epäharmonian, hajaannuksen tai vihamielisten tunteiden aiheuttamisesta. Lisäksi heitä epäillään vierailulupansa ehtojen rikkomisesta.
Matkailijoita uhkaa jopa 2–5 viiden vuoden vankeus, jos heidät todetaan oikeudessa syyllisiksi.
Malesiassa on periaatteessa uskonnonvapaus, mutta islam on valtionuskonto eivätkä etniset malaijit voi kääntyä muihin uskontoihin.
Suomalaisten epäillään rikkoneen lakia, joka kieltää epäsovun aiheuttamisen uskonnon perusteella. Juuri näin .
IS.
Kyllä sekä Jeesus että Elvis elää vaikka kuinka yrittäisitte heitä kuolettaa.
Ihminen elää, vaikka olisi kuollut, jos hän on uskonut Jeesukseen.
Voi tumpeloitten tumpelo vai elävät? Hakeudu hoitoon oikean lääkärin vastaanotolle.
Jeesuksen toinen tuleminen on hyvinkin lähellä.
Odota nyt edes ensimäistä tuloa.