Huumeiden käyttäjille tiloja, entä kleptomaaneille?

Vihreä poliitikko on ehdottanut huumeidenkäyttäjille harrastetiloja piikittelyyn. Kukapa näin hyvää ehdotusta vastustaisi? Tasa-arvon vuoksi pitäisi kuitenkin kleptomaanitkin huomioida. Voisiko vaikka Redi toimia harrastetiloina heille?
598
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tuosta on saatu maailmalla erittäin hyviä tuloksia, ja se tulisi meilläkin vähentämään haittoja selvästi esim. hoitoon ohjauksen helpottumisena. Vaikea sanoa miksi tuo on joillekin mahdotonta käsittää, paitsi tietenkin siinä tapauksessa jos myyt huumeita niin huolesi on ihan ymmärrettävää.

2Äänestä
  • Ymmärsinkö oikein, ohitit kokonaan kleptomaanien tarpeet? Aloituksessahan ei moitittu piikityshuoneita, joten ...

    Äänestä

Tuollakin rahalla parempaa käyttöä paskavaipoissaan makaamaan joutuville vanhuksille jotka sentään tehneet maamme eteen jotain, toisin kuin nuo narkkarit a9iheuttavat vain kuluja...

1Äänestä
  • Haloo, kop kop, onko ketään kotona? Tuollahan juuri niitä säästöjä saadaan pitkällä tähtäimellä, vai onko koko pointti jotenkin mennyt ihan täysin ohi...?

    1Äänestä

  • dsgfxdfgdf kirjoitti:

    Haloo, kop kop, onko ketään kotona? Tuollahan juuri niitä säästöjä saadaan pitkällä tähtäimellä, vai onko koko pointti jotenkin mennyt ihan täysin ohi...?

    Vielä lisää säästöjä saadaan, kun spurguille järkätään tiloja, joissa saa juoda ilmaista keskikaljaa yhteiskunnan piikkiin.

    Ainoa ongelma on, mihin kaikki säästetyt rahat laitetaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysynkunentiedä kirjoitti:

Vihreä poliitikko on ehdottanut huumeidenkäyttäjille harrastetiloja piikittelyyn. Kukapa näin hyvää ehdotusta vastustaisi? Tasa-arvon vuoksi pitäisi kuitenkin kleptomaanitkin huomioida. Voisiko vaikka Redi toimia harrastetiloina heille?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu