Matut ryöstivät vanhuksia

Todella raukkamaista ryöstää vaikeasti liikkuvia vanhuksia.
No eiköhän tällekkin ilmiölle löydy taas puolustajia.
693
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Luulen, että toimintatapa istuu pikemminkin itäeurooppalaiseen tyyliin.

Äänestä

Sama kai se on mistäpäin matu tulee. Rikollinen mikä rikollinen.

Äänestä

Juu, varkaiden pitää päästä matkustamaan vapaasti. ...tana.

Odineille olis töitä.

Äänestä

Ryöstää ja raiskaa ne jotkin muutkin.

Äänestä

eikös nämä ole niitä romanian romaneita, joiden ihmisoikeuksiin kuuluu ryöstää vanhuksia ja raiskailla kehareita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


järkeäpeliin kirjoitti:

Todella raukkamaista ryöstää vaikeasti liikkuvia vanhuksia.
No eiköhän tällekkin ilmiölle löydy taas puolustajia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu