Britannia saa hyvän sopimuksen EU:n kanssa

Mikään ei muutu verrattuna täysjäsenyyteen. https://yle.fi/uutiset/3-10520594
256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itsekin ihmettelin moista,olisko eroaminen sittenkin myös Suomen tie? Paljonko nettomaksut tippuis ja mitkä direktiivit lakkais olemasta? Mihin arvoon markka tippuisi? Lisääntyisikö työllisyys vai vähentyisikö? Mitä muuta eroaminen toisi tullessaan?Paljon kysymyksiä.

Äänestä
  • Eu antaa periksi koska pelkää että kaikki muutkin maat tulevat järkiinsä ja lopettavat sen rahan mättämisen noiden kelvottomien Eu herrojen pohjattomaan kitaan.
    Niin olisi paras tehdä Suomenkin voisi tämä ikuinen leikkaaminen ja säästökuuri vihdoin loppua.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


djrhe kirjoitti:

Mikään ei muutu verrattuna täysjäsenyyteen. https://yle.fi/uutiset/3-10520594

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu