JUHA SIPILÄ TYRMÄSI HAAVISTON TEESIT 6-0 !

Emme hyväksy vastustajiemme pyrkimystä etäännyttää suomalaiset tavasta elää keskellä luontoa ja luonnon kanssa. Lähipuistot, rannat ja metsät ovat tärkeä henkireikä myös kaupunkilaisille. Niitä ei saa uhrata vapaavuorelais-punavihreän kaupunkipolitiikan alttarille. Haluamme toimivan pääkaupunkiseudun, jossa ihmisillä on varaa asua ja liikkumaan pääsee tarvittaessa myös omalla autolla, Sipilä sanoi.
789
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Sipilän vaalitempuista näkee, ett' hän on ihan täys rotta.

Äänestä
  • kaataisit omaan kuppiin vaan..

    Äänestä

Luet meille Iltalehteä, kuin ei itse sitä osattaisi.

"Tällä kertaa hätään ei tarvittu sammutusvettä, vaan huoli saatiin sammutettua rationaalisella ajatustenvaihdolla.
– Pääsimme yhteisymmärrykseen siitä, että kyseessä oli ollut väärä havainto.
Niinpä ketään ei jouduttu herättämään eikä ovien läpi tarvinnut rynnäköidä edes alustavasti."

Myös laisesi tekee aiheettomia palohälytylsiä.

Äänestä

Sipilän mukaan keskustan poliittiset vastustajat korostavat Helsingin ylivertaisuutta ja ummistavat silmänsä koko Suomen kestävältä kehitykseltä...

Äänestä

  • Näin se vaan on, että kyllä Helsinki on monessa assiissa ylivertanen ja vaikka se tuntus kuinka ouvolta niin näinikkää se vaan on.
    Meitä on täältä Joensuusta ja tuosta ilomantsista ja yks Kiteelta , samassa työporukassa ja kyllä myö ollaa ajettu mielellään työhön tuonne Helsinkiin ja ympäristöön ja mie uskosin jotta voisin jopa assuu siellä

    Äänestä

Minä asun siinä avaajan vihaamassa pääkaupunkiseudussa ja nostan hattua Vapaavuorelle.
Työni on joskus vienyt asumaan mm. Kuopioon, Hameenlinnaan, Joensuuhun, Ilomantsiin, Imatralle ja tuonne Rovaniemen ympäristöön ja siinä kun näitten asumapakkojen
ympäryskunnissa on tehnyt työtä ja seurannut hivenen kuntien politikkaa, niin olen kiitollinen, että Helsinki, Espoo, Vantaa ja Kauniainen on säästyneet liialliselta kepulaiselta vaikutukselta.
Minun mielestäni koko Suomen asuttaminen on turhaa ja hallinnollinen kunta
pitäisi olla vähintään 10. 000 asukkaan kokonaisuus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VALEHTELULLELOPPU kirjoitti:

Emme hyväksy vastustajiemme pyrkimystä etäännyttää suomalaiset tavasta elää keskellä luontoa ja luonnon kanssa. Lähipuistot, rannat ja metsät ovat tärkeä henkireikä myös kaupunkilaisille. Niitä ei saa uhrata vapaavuorelais-punavihreän kaupunkipolitiikan alttarille. Haluamme toimivan pääkaupunkiseudun, jossa ihmisillä on varaa asua ja liikkumaan pääsee tarvittaessa myös omalla autolla, Sipilä sanoi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu