Sai hävetä, Lavrov tiedotustilaisuudessa teki Soinin ja Suomalaiset naurettaviksi. Teemana oli Venäjän tekemä gps häirintä. Lavrov ihmetteli miksi suomi kertoo lehdistölle gps epäilynsä lehdistölle eikä suoraan kysy kuten kohteliaat kaverit tekevät ja vertasi myös avioliittoon missä mies ei tietenkään laita lehteen epäilevänsä vaimoaan uskottomuudesta... ja suomalainen yleisö hekotteli. Oletteko täysin hölmöjä? Soinin olisi pitänyt vastata heti: hyvä vertaus mutta me EI olla naimisissa! Soini oli hiljaa ja muut nauroivat. Hävettää!
Lavrov vertaa suomea aviosuhteseen - niinhän venäjä haluaa nähdä.
Lavrov vertaa suomea aviosuhteseen - niinhän venäjä haluaa nähdä.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ei Soini ole koskaan ollut aidosti sanavalmis. Hän on pusannut etukäteen yhdessä mainostoimiston ja avustajiensa kanssa sopivia "soinismeja" keskusteluihin, joiden aiheen hän on tiennyt etukäteen ja sitten "spanttaanisti" murjaissut niitä sopivassa välissä kun ei ole muuta vastausta keksinyt.
Soini on populisti ja pelle. Yksi huonoimpia ulkoministereitä ikinä. Onneksi ensimmäistä ja viimeistä kertaa ministerinä.
Jabba the hutt tietää että venäläisten kanssa on oltava varovainen sanomisissaan, muuten voi sairastua kuoleman vakavasti.