Haluanko että Karjala palautetaan?

Ruotshin-vunukka

Totta kai.

Haluan myös, että Karjalasta lähtenyt isoäitini palautetaan takaisin 20-vuotiaaksi, joka hän oli 1944 evakkoon lähtiessään.

4

210

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pieni_hyvitys_kaikesta

      Kaikkea Suomelle tekemää vääryyttä ei venäjä pysty korjaamaan eikä korvaamaan.
      Mutta vähintä mitä venäjä voi tehdä on palauttaa varastamansa alueet Suomelle.

    • SeAvarakatseinen

      Saattaa olla jopa ent. Neuneuvostoliiton tiedemiehille vaikeaa palauttaa 20-vuotiaaksi, vaikka hän vielä olisi terveenä ja hyvissä voimissa!
      Neuvostotieteessä jäi pahasti kesken projekti, missä jo ehdittiin kokeilla neuvostonaisen ja Afrikan gorillan risteyttämistä, kun tarkoituksena oli luoda voittamaton neuvosto-sankari PUNA-armeijalle. Js.Stalinin keksimä ihmisen jalostus, uusi rotu,minkä lopputulos ei tietenkään kovinkaan paljon olisi eronnut nykyisistä Venäjän sankareista. Kypärä ja kaasunaamari päähän ja se olisi siinä!

      Stalinin ideoima projekti on varmaan roskakorissa, mutta nuoruuden lähteen etsimien saattaaa olla Vl. Putinin toimesta meneillään. Lännessä johtajan ulkonäköä tarkkaillaan herkeämättä!

      Karjalan ja muiden Neuvostoliiton Suomelta ryöstämien alueiden palauttaminen on ns. helppo nakki... nyky Venäjälle, verrattuna noihin risteytyksiin ja nuorennusleikkauksiin!

      • brorpå

        Tiiäkkö mitä, mieleheeni juolahti sanojesi jälkeen kauhia epäilys notta sie olet se kys. kokeilusta karannut eläin ja jaat nyt villinä avopäänä huutomieltäsi apinan raivolla. ;)


    • GoneIn60Hours

      Ne on kyllä tainnut keksiä sen jo, sen nuorennus tavaran.
      Mitä siinä punaviinipullossa oikein oli, nykyisellään pystyy vetään 60 tuntia yhtäsoittoa salitreenii ja olo sen kun nuortuu ...
      Vittu minkälaiset tavarat muuten valtiolla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      602
      1533
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      44
      847
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      473
      713
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      11
      662
    5. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      43
      606
    6. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      38
      580
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      29
      538
    8. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      500
    9. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      29
      488
    10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      157
      473
    Aihe