Macronin ja Merkelin politiikka on tuonut Ranskaan ja Saksaan valtavan matuongelman kaikkine lieveilmiöineen .
Tuon politiikan seurauksena Britannia jo erosi EU:sta, ja lukuisat EU-maat sekä
USA ja Australia ovat jättäytymässä pois 11. 12 . Marokon Marrakechissä allekirjoitettavasta
vapaan siirtolaisuuden mahdollistavasta GCM - sopimuksesta.
Suomihan aikoo tuon sopimuksen allekirjoittaa , ja varautuu jo monin eri tavoin sopimuksen velvoittamaan maahantulijoiden vyöryyn.
Merkillepantavaa on myös , että Ranskan mellakoinnissa matuongelmista vaietaan vaikka se mitä ilmeisimmin on yksi mellakoinnin perimmäisistä syistä.
Ranskassa mellakoidaan - matuongelmista vaietaan
6
211
Vastaukset
- ootihmellinenöyhöttälä
Perimmäinen syy on polttoaineiden hinnan korotukset.
Ei se maahanmuuttajien syyttäminen sovi joka asiaan.- Skeptikko
Valtamediakin väittää mielenosoituksia polttoaineen hinnoista johtuviksi.
- ootihmeellinenöyhöttäjä
Skeptikko kirjoitti:
Valtamediakin väittää mielenosoituksia polttoaineen hinnoista johtuviksi.
Myös mielenosoittajat väittävät samaa.
Totuus ei muutu, vaikket sinä totuutta uskoisikaan.
- järjetöntä
Ranskalaiset ovat oman valtamediansa aivopesemiä idiootteja, jotka eivät saa rajojaan suljettua kaiken maailman terroristiaineksilta edes kaiken maailman tapahtuneiden Charlie Hebdojen tai vaikkapa Eagles of death metal konsertissa 132:n tapettun viattoman siviilin jälkeen.
Tässä kohtaa euroopan kehitystä alkaa olemaan todella vaikea enää olla pikku hiljaa alkamasta uskoa, että jokin taho toden teolla haluaa keittää euroopan sisällisotien partaalle syytämällä todellisuuden kanssa ristiriidassa olevaa propagandaa valtioiden medioissa.
Vasemmiston toimiessa kaikkialla hyödyllisenä idioottina. - EiGCMlle
Kun mielipiteenvapaus yhdessä asiassa on täysin tukahdutettu ja kriminalisoitu , ( laittoman maahanmuuton arvostelu ) nuo tukahdutetut mielipiteet kanavoituvat pienempiä asioita
kuten hinnankorotuksia kohti .
Ranskan valtionvelka henkeä kohti on jo paljon suurempi kuin Suomessa , ja ideologiseen laittomien maahantulijoiden hyysäämiseen käytetään todella paljon verovaroja , samalla kun kansalta kerätään veroilla yhä uutta rahaa tämän hulluuden ylläpitoon. Siis aivan kuten Suomessakin.
Ei ole ihme jos kansan kuppi jossain vaiheessa tulee täyteen ja mellakat alkavat , kun kansan mielipidettä ei muuten kuulla. Ranska , Saksa , Ruotsi ja muutamat muut saavat nyt maistaa kun maahan tuodaan valtavia määriä maahanmuuttajia. Eikä koko soppaan näy loppua. Valtamedia hämää kansaa ja päättäjät sumuttaa päätöksillään. Alkaa olemaan jo törkeää touhua.
Suomen päättäjät/suvakit vonkuaa samaa meille heheh.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle1115317Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖493412Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle923272Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku403166- 811857
450 000 ulosotossa
Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden1271605Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.411580Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt311566Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1381264- 161169