Onkohan tuo totta? Joku kuulemma voi nakata kaikki tuotteet roskalaatikkoon oli ne sit huonoja taikka ei... Ihan kuinka haluaa...
Jossain paikassa ei saa puuttua asiaan... Piisaa kuulemma jos tuntee hyvin alempaa johtoa... Ei koske ohjeet sillo...
Kuulosti oudolta omaan korvaan... Ei varmaankaan voi olla totta.... Sillonhan firman tulos huononis... Luulis olevan kaikkien etu jotta kaikille olisi hommia ja olisi tasapuolista...
Ei ennen vanhaan nakattu roskiin tuotteita jos ne ei ollu oikeasti huonoja... Tuli mieleen kuinkahan iso pomo asiaan suhtautuisi? Rahaa menee hukkaan jos roskalaatikkoon joutuva tuote ei olisikaan ollu oikeasti huono... Lakaistaanko jossain jotain maton alle piiloon? Ja tuleekohan se kuitenkin jotenkin esille ajan kuluessa...? Vaikkapa ison pomon tietoon...?
Torilla kuultua tasapuolisuudesta...
9
539
Vastaukset
- vattuuntunutmummo
Juu. Vois olla tuli persehen alla pikkunilkillakin jos totuus tulis firman isoimmalle pomollekin tietoon jos asioita salaillaan ja piilotellaan ja totuutta muunnellaan . Ei muuten varmaankaan mut jos firma menettaa rahaa tommosen takia. Luulis etta sillo alkaa tapahtua jos senttikin menee pois ison pomon taskusta. jos oliskin todistusaineistoa jossakin jemmassa jollakin? Meilla pohojanmaalla ei tommosta katteltaisi!
- Pertti65
Mina varma tunte sama kaveri. Maine kantautupi. Sita varma ei uskala kuka pikkupomo sano mita. Joku kerto tarina etta jos se hermostua ni oikee saatta heilahta ja kaveri ketoon valahtaa...
- Laurinsetä
Huivi vaihtunu musta pipon.kaveri mene nenä pystusa ei sano terve kellekän. Mina heita takapiha mita halu.
- Teurastaja
Onpas rankkaa meininkiä, antaa kaverin lyödä jotain niin lähtö tulee jos sillä semmosia kukonpojan vikoja on.
Tai antakaa ensin selkään jos oppisi tavoille niin ei kukaan saa lopareita, tehkää se työajan ulkopuolella tai jossain varaston pimennossa.
Millainen luotto teillä, munaton vai saamaton? Eikö kannattaisi hänelle avautua ensin sillä turpiin vetokaan ei oikeasti toimi kuin elokuvissa.
Puljua en tiedä, mutta kysykää luotolta jos on. - Teurastaja
Ps.
Juolahtipa tässä toista kossua tavoitellessani ajatus mieleeni.
Miksi se tyyppi poistaa jotain? Kuka on tehnyt ne? Tärkein kysymys, onko ketjun aloittaja se jota koskee poistettavat tuotteet?
Teetkö siis sontaa ja olet pahalla päällä kun tuotteesi on jatkuvasti kyseenalaistettu ja enne kaikkea ammattitaitoasi?
Pitäisikö sitä peiliä ensin tarkastella sieltä heijastavalta puolelta?
Älä hermostu, mutta jos se pikku pomo tekee työnsä tarkasti ja hyvin niin silloin ei paska tavara vaan mene asiakkaalle asti.
Tokihan tekijän korvat voi kuumottaa. Mutta ihme meininkiä toisaalta jos yritys antaa paskaa tehdä varsinkin jos sinne on raportoitu eteenpäin! - Limppasanna
Ketjun aloittajahan heitti kysymyksen. Eli kuis teurastaja nuin neniin otti tuommosesta? Jospa kyseisen kaverin toiminnasta meneekin useiden eri henkiloiden tuotoksia roskiin ei siis ainoastaan yhden. Aattelin vaan. Ei savua ilman tulta. En tieda onko sama pulju kyseessa mut jossain oli niin et tuote oli kunnossa niin kauan kun saavutti tietyn henkilon tuotantoprosessissa. Sit tuotteen kasittely taidot olivatkin suht kovakouraisia ja tuotteet naarmuuntuivat ja menivat roskiin. Tai sit ne mitattiin huonosti ja ok mitoissa olevat tuotteet olivatkin sopimattomia. Ja semmoseen ei saanu puuttua. Luulis et firman etu olis se et tarkastaa miks just tietyn kaverin toimintavuorolla menee niin paljon tavaroita roskiin. Ja samoja tuotteita kasitellessa jollain toisella ei mee. Firman etuhan on kaikkien etu. Sillo ku firmalla menee hyvin ni ei ole lomautuksia jne. Jospa se ok tuote muuttuukin sonnaksi vasta jossain prosessin vaiheessa. Ja jos semmoseen ei saa puuttua ni se on munatonta touhua. Joskus paskaa peitellaan maton alle.
- Pasamauli
Parempi niin jotta yksin kirjoottelee jos vaihtoehtona on pelailla pleikkaria ja juoda viinaa perakammarissa. Olihan se joskus uutisissakin jotta liika pleikkarin pelaaminen voi aiheuttaa ongelmia silmiin ja todennakoisesti ryhtiinkin. Siihenkin voi tulla ongelmia
- Toleranssitkohilleen
Kuis sitte jos kaverilla oikea heilahtaa ni jos se ei osukkaan toleranssialueelle? Jos menee 4 cm ohi? Ja vaikka vasen heilahtaa kans ni jos koko sarja menee ohi toleranssista?
- Teurastaja
Tottapa totta.
En nokkiintunut, ajattelin vain että meni yli jotain. Luin ajatuksella ja ilman dobingia eka viestin, näinhän se oli että kysymys.
No vattuuntunut mummo ja muut taas vähän negativisempaa vielä, jep eli outo on firman tapa tehdä tulosta vaan se nyrkkeilijä pomo, eikös se kuitenkin asiakasta suojele vaikkakin väärällä tavalla.
Ei muuta kuin tervaa ja höyheniä perrrkele.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 225111
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r24563- 1021324
Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1361320Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121220- 931094
Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon
Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike17933viekää miehet naiset kunnon treffeille
Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.168855En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.61803- 37779