Keskustan ongelma Juha Sipilä

Ääneestäjijje yritetään viestittää että tilanne tulee muuttumaan, puolueen sisällä kuitenkin vahva kannatus Sipilän politiikkaan. Eikö nykypuolueen äänestäjille olisi reilua kertoa äänestitkävö he oikeaa puoluejohtajaa?
8167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mutkun äänestäjät näkee vain tämän ongelman, jopa viljelijät.

Äänestä

Kepuleilla on hyvä olla iso riippa, eivät pääse enää pintaan.

Äänestä

Ilman+tuhoahoa,+vanhasta+ja+kataista,+olisi+onnistunut+paljon+paremmin,+Lindström+on+niin+korvaamaton,+että+se+pitää+Antti+Rinteen+luovuttaa+pääministeriytensä+hänelle.Työministeri+Lindströmiltä+tilitys+–+”Miten+onnistuu+75%:n+työllisyys,+jos+tämän+hallituksen+uudistukset+saaneet+maan+yleislakon+partaalle?”

Äänestä
  • Hyvä että edes yksi ministeri uskalsi avata suunsa maan nykytilanteesta. Totuus on toista mitä Sipilä yrittää kansalle vakuutella. Sipilän masinoimat leikkaukset vähävaraisille, työttömille, opiskelijoille, vanhuksille, eläkeläisille, yksinhuoltajille, lapsiperheille ym. ovat kaiken pahan alku ja juuri. Näemme vielä monta mielenosoitusta ja lakkoa.

    Äänestä

SAK:n puheenjohtajatentissä Sipilää oli pelottanut, että oli paskantanut housuunsa. että sellainen pääministeri.

Äänestä

Tämä on kepupalstan asiaa.

Äänestä

Jatkuvasti harjoitellun tekohempeällä äänellä lestatyyliin valehteleva Partakarvalesta on hyvä asia sillä se takaa lestakepulipuolueen vajoamisen oppositioon ennalta määräämättömäksi ajaksi seuraavien eduskuntavaalien jälkeen ja hyvä niin.

Lestat tietysti yrittävät kerätä joukkojaan, mutta siinä ei partakarvayliherroihin uskomus auta kun pedofiili/nussimalahkolaisilta tulee sinipiikoineen lähtö hallituksesta.

Äänestä

Aina minun pitää olla erimieltä, ainakin täällä suolessa. Liikkuvana äänestäjänä tulen kai ensimmäistä kertaa äänestämään Keskustaa. Jotain järkeä Sipilän on tuonut politiikaan. Luuserit on aina meidän keskuudessa joista on pidettävä huolta, mutta jostain rahat on myös löydettävä elätettäville. Toivottavasti vaalipiiristäni löytyy kunnon (äänestettävä) kepulainen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Kepulinjako kirjoitti:

Ääneestäjijje yritetään viestittää että tilanne tulee muuttumaan, puolueen sisällä kuitenkin vahva kannatus Sipilän politiikkaan. Eikö nykypuolueen äänestäjille olisi reilua kertoa äänestitkävö he oikeaa puoluejohtajaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu