Iltalehti uutisoi. Kauhavalla tapahtunut vuosien ajan lapsen,nuoren ja nuoren aikuisen 23 vuoden ajan kestänyt seksuaalinen hyväksikäyttö raiskauksineen!!
Vasta 2015 vuonna rikosta alettu tutkimaan eli se tullut esille.
Miten voi olla mahdollista ettei kenelläkään tullut tämä asia aiemmin mieleenkään? On täytynyt uhrin oireilla lapsuudesta saakka.
Nyt, jos koskaan Valvira ja Avi selvittämään asiaa. Miten tällaista voi nykypäivänä edes tapahtua. Koko sosiaali- ja terveydenhuollon järjestelmä on ummistanut silmänsä?? Onko erikoissairaanhoito ollut mukana, mikä heidän osuutensa on ollut silmien ummistamisessa?
Suomen poliisijohto on parasta aikaa virkarikosepäilyjen kohteena.
Aivan samalla tavoin pitäisi tässä järkyttävässä sielumurhassa tutkia mahdolliset virkavirheet ja virkarikokset!
Miksi ei sosiaali- ja terveydenhuollosta nosteta esille näitä törkeitä virkavirheitä? osaamattomuutta? huolimattomuutta, silmien ummistamista?
Mikä on Valviran ja Avin osuus? Kääntävätkö vain "kylkeään" tässäkin asiassa?
Nyt olisi paikallaan alkaa selvittämään tätä törkeää sielunmurhaa, kuka on vastuussa ja miten?
Kauhavalla törkeä hyväksikäyttö/sielunmurha!
13
659
Vastaukset
- täysinammattitaidotonta
Kauhavalla kaikki on mahdollista! Kun ystäviä, sukulaisia ja puoluetovereita valitaan sos-terveyspuolen virkoihin niin pyöritään niin pienissä ympyröissä ettei voi edes samana päivänä puhua sanalla AMMATTITAITO.
- namusetä
Onko tämä nyt sitten Suomen uusi normaali, eräässäkin uskonnossa/uskomuksessa nainen on kypsä jo 9-vuotiaana.
Veikkaisin sivukylän lahkolaisuuteen. - enyhtäänihmettelis
namusetä kirjoitti:
Onko tämä nyt sitten Suomen uusi normaali, eräässäkin uskonnossa/uskomuksessa nainen on kypsä jo 9-vuotiaana.
Veikkaisin sivukylän lahkolaisuuteen.Olisko hellari?
- hallelujaa
enyhtäänihmettelis kirjoitti:
Olisko hellari?
Helluntaisrk:n piireistä tämäkin tapaus?
- insestikö
Toisella keskustelupalstalla kirjoitetaan, että isä olisi käyttänyt hyväksi tytärtään?
- Kaikenlaasta
Kuka tämä hyväksi käyttäjä on ollut ja missä päin kauhavaa on asunut...?
- eppäillä-aina-soppii
v. 2015 aloitettu selvittämään 23vuotta jatkunutta......?!?!
"kauhavalainen".. onko virallisesti kerrottu olevan kantasuomalainen?- Anonyymi
Oli kyllä ihan kantasuomalainen. Mitä teki sosiaali- ja terveydenhuolto, kun tälläistä pääsi tapahtumaan yli 20 vuoden ajan?
Aloite lasten seksuaaliseen hyväksikäyttöön liittyen:
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/3462
Uupuu vielä vajaa 20 ääntä että nousee OM:n palvelun päälistalle eikä putoa palvelusta (50 ääntä saatava ekana kuukautena). Tänään viimeinen päivä saada tuo 50 täyteen.- Kakola05
Tuon alootteen tekijällä on kyllä mennyt pissa päähän .....jos vähääkään on perillä seksuaalirikoksista annetuista tuomioista niin tietää varmasti että pääosin tuomioiden pituuden vastaa tehtyjä tekoja ja ovat nyt asianmukaisella taholla.
Yhteiskunnan mielestä enemmänkin tulisi kiinnittää huomiota väkivalta,henkirikos ja huumerikoksien tuomioiden koventamiseen.Siellä kyseinen elinkautinen ilman KOSKAAN vapaaksi pääsyä olisi paremminkin tervetullut kuin ede.mainitussa asiassa. - Anonyymi
Kakola05 kirjoitti:
Tuon alootteen tekijällä on kyllä mennyt pissa päähän .....jos vähääkään on perillä seksuaalirikoksista annetuista tuomioista niin tietää varmasti että pääosin tuomioiden pituuden vastaa tehtyjä tekoja ja ovat nyt asianmukaisella taholla.
Yhteiskunnan mielestä enemmänkin tulisi kiinnittää huomiota väkivalta,henkirikos ja huumerikoksien tuomioiden koventamiseen.Siellä kyseinen elinkautinen ilman KOSKAAN vapaaksi pääsyä olisi paremminkin tervetullut kuin ede.mainitussa asiassa.etelä-pohjanmaan ihan persus toimintaa,,vaijettu vain jo vuosisata
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset25217397Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"18012358Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El706150MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny214975Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään694965Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.314074Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta893644Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja243626NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun413151Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1463119